Kategoriler
Formula1

Newey: "2011 Aracımızı Hâlâ Geliştiriyoruz"

Sebastian Vettel artık şampiyon olmuş kabul ediliyor çünkü kalan yarışlarda sadece 1 puan kazanması yetiyor. Markalar şampiyonasında ise Red Bull 138 puan farkla Mclaren’in önünde ve daha kazanılabilecek 215 puan mevcut.

Newey “Mümkünse her iki şampiyonluğuda kazanmak istediğimiz dönemdeyiz. Mevcut aracımızı geliştirmeyi sürdürmek ve mümkün olduğu kadar dayanıklı tutmak istiyoruz. Bunun yanında gelecek seneki araca da odaklanmak zorundayız. 2012 aracının şasisi ve vites kutusunun tasarımına daldık ve bunlar en uzun süreli çalışmamız gereken iki konu.”

“Ancak bu araçta öğrendiğimiz şeyleri ya da tam tersini gelecek seneye aktarabiliriz. Kış için kural değişiklikleri oldukça az, en önemli değişiklik egzos sisteminde kısıtlanmamız olacak ancak onun dışında oldukça benzer kurallar olacak.”

“Ayaklarımızı yerde tutmalıyız. Hâlâ her şey tersine gidebilir. Henüz markalar şampiyonluğunu kazanabilecek durumda değiliz ve daha 5 yarış var. Her yarışa ayrı ayrı yaklaşacağız ve elimizden gelen en iyi işi yapmaya çalışacağız. Umarım yeterli olur.” dedi.

 

“Newey: "2011 Aracımızı Hâlâ Geliştiriyoruz"” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir