Kategoriler
Formula1

Webber: "Gelecek Üç Yarışta Kazanma Şansım Var"

Singapur’da 3. olarak podyuma çıkan Avustralyalı pilot, bu sezon şimdiye kadar henüz yarış kazanamadı ama Japonya, Kore veya Hindistan’da iyi bir fırsatı olduğunu düşünüyor.

Webber: “Suzuka’dan keyif alıyorum. Harika bir pist. Kore, (geçen sene) yağmur yağana kadar benim için oldukça iyiydi. Önümüzde iyi yerler var. Bütün pilotlar Suzuka’yı seviyor; bu yüzden dört gözle bekliyor. Harika bir pist, Hindistan gibi. (Hindistan’daki) Piste simülatörde yakından bakmıştım”

“Önümüzde zorlayıcı bazı yerler var ve umarım bazılarında mevcut düzenimde devam edebilirim. Ama Pazar günleri biraz daha öteye geçip, her şeyi bir araya getirip mümkünse daha iyi bir sonuç alabilirim. Bunu yapabilecek konumdayız. Bunu yapmamız gerek.”

Singapur’da da kalkış sorunu yaşayan Red Bull pilotu Webber: “Ne yazık ki bu sezon kendimi gerilerken çok gördüm. Şu anda, geçen seneki kalkışlarımı yapamıyorum. Bunun üzerine çalışmam gerek. Buna bakacağız ve kesinlikle geliştireceğiz. Hayal kırıklığı yaratıyor; dolayısıyla sıkı çalışmayı sürdürmem gerek. Geriden gelip pist üzerinde yerini geri kazanmaya çalışmak daha riskli, özellikle de DRS işe yaramadığında”

“Webber: "Gelecek Üç Yarışta Kazanma Şansım Var"” için 0 yanıt

%100 katılıyorum aynı şekilde
Hep dedim Vettel şampiyon olduktan sonra Webber kazanmaya başlayacak.
Suzuka yarışından sonra görün Webber'i

Horner:Webberin de kazanma sırası gelecek.(Tabi biz işimizi bitirdikten sonra yani vetteli şampiyon yaptıktan sonra)
Bu saatten sonra webber yarış kazanırsa birçok kişinin aklına benim parentez içinde yazdığım olgu gelmez mi?
Adamın birine 70 yaşında milli piyangodan ikramiye çıkmış.Adam da o parayla şehrin ortasına tuvalet yaptırmış.Bu saatten sonra gelen paranın üzerine ancak …çılır demiş.

Vettel'i işin içinden çekip çıkardığımızda webberin kazanma şansının olduğu sadece 2 yarış görürüz.Türkiye ve Spa da vettel olmasaydı webber yarış kazanacak kadar iyi ve yakındı.Ama diğer yerlede vettel yarışa çıkmasa bile diğer rb7 nin yarışı kazanma durumu yoktu.Başka açıdan anlatayım daha iyi netleşsin.Vettel lider giderken her defasında motoru patlasa bile webber sadece iki yarış kazanabilirdi.Bunu şu yüzden anlattım.Bazıları vettelin artık zorlamayacağını ve dolayısıyla meydanın webbere kaldığını zannedebilirler.Ama bu performansla webberin kazanma şansı çok az.Diyelim ki vettel artık zorlamıyor.Pistte geziniyor.Bu her yarışı webberin alacağı manasına gelmez.Vettelin sahneden çekilmesi mclaren pilotlarının işine yarar webberin değil.Haaa horner webberin aracındaki kilidi çözerse kalan yarışlarda webber kazanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir