Kategoriler
Formula1

Doktor: "Kubica 2012'de F1'e Geri Dönecek"

Bu düşünce bu hafta Polonyalı pilotun menajeri Daniele Morelli tarafından da dile getirildi.

Bununla birlikte Renault, 2012 pilotlarına erken karar vereceğini ve Kubica’ya Ekim ayı ortasına kadar zaman tanıdıklarını söylemişti.

Morelli: “(Kubica’nın dönüşü için) Tam bir tarih belirleyemiyoruz. Çünkü doğal bir süreç içindeyiz.”

“Ama iyimserim, çok iyimserim. Bir iki haftalık gecikmenin planları etkileyeceğini düşünmüyorum”

“Kesin olan bir şey var: Geri geliyor. Şimdi tek sorun, kaslarla ilgili”

26 yaşındaki pilotun rehabilitasyon sürecini yöneten Dr Ceccarelli: “Robert’in 2012’de bir F1 pilotu olacağının kesin olduğunu söyleyebilirim”

“Ne zaman hazır olacağını söyleyemem ama Kasım ile Ocak arasında bir zamanda olacak.”

Manajer, başlarda Kubica’nın sağ elindeki sorunların artık geride kaldığını ekledi.

Morelli: “Evet, iyileşme kademeli olsa da şimdi harika. Robert’in 2-3 sinirinden zarar gördüğünü, tendonlar, kaslarının koptuğunu unutmayın. Parmak uçlarına his geldi.”

Robert Kubica’nın bacağında şu anda harici bir sabitleyici var (Fixator) ve bunun çıkarıldığı zaman Polonyalı pilot çalışmalara başlayabilecek.

“Doktor: "Kubica 2012'de F1'e Geri Dönecek"” için 0 yanıt

Donmesine doner de eski kubica olurmu.orasi dumanli.hepimiz oyle umuyoruz ama ozellikle massa sendromundan sonra ben kalici olmasini beklemiyorum.yanilt beni hircin leh

Merak etme bu Kubica, Massa'ya falan benzemez. Geleneksel olarak 3-4 yılda bir böyle badireler atlatır. Bu sefer de bir farkı yok. İlk kazasından sonra, daha sonra 2008de nasıl geri döndüyse şimdi de öyle döner. Umarım döndüğünde gerçekten hak ettiği bir takımda kendine yer bulur. Öyle Renault'da falan değil.

F1'e 2012 de dönecek ama herkesin aklında bir soru işareti var .'''YA MASSA GİBİ OLURSA?'''

Kubica'nın kariyeri için 2012 performansı çok kritik olacaktır , Eğer iyi performans gösterirse FERRARİ takımnda yarışma şansı çok yüksek , eğer renault'daki performansı oldukça düşük olursa , reno'nun kubicayı elinde tutacağını hiç sanmıyorum , en son gideceği takım williams olabilir , bunu düşünürekten birazdaha riskli ve hırslı kubicayı görbiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir