Kategoriler
Formula1

Costa ve Willis Mercedes GP'ye Katıldı

Costa, hayal kırıklığı yaran geçen sezonun ardından Mayıs ayında Ferrari’den ayrılmıştı ve Mercedes GP’de Ross Brawn ile çalışmaya başlayacağı yönünde söylentiler zaten vardı.

Bu ikili, Ferrari’de birlikte çalışmışlardı. Costa takıma 1 Aralık’ta mühendislik sorumlusu olarak dâhil olacak.

Willis ise HRT’den ayrıldıktan sonra Mercedes’e geldi ve teknoloji sorumlusu olarak işine 17 Ekim’de başlayacak.

“Costa ve Willis Mercedes GP'ye Katıldı” için 0 yanıt

inşallah takıma katkıları olur bence güzel bi ekip oluşturdular ben sam michaelin geçmesini bekliyordum fakat mclarene geçti mgpye o da gelse güzel olurdu 😀 bu arada nicky fry da mgp de değilmiydi o ne yapıyor peki ? görevi ne nickynin?

Aslında hemen işe başlasalar harika olurdu, hem takıma alışırlar birbirlerine ısınırlardı, hemde tecrübelerini sezonun geri kalanında bu raç üzerinde deneyebilirlerdi.
En iyi antreman yarış bence ve bu adamların bir araya getirecekleri yenilikleri kalan yarışlarda net görebilirdik.
Enazından bu aracın eksiğinin ne olduğunu bile bulmaları önümüzdeki yıl için atılmış en büyük adım olurdu.
MGP nin şuanki en iyi yanı pit stopların sorunsuz ve hızlı yapılması. Ancak pit stratejeleri son birkaç yarışa kadar çok kötüydü. eğer orda bir değişiklik yapılmadıysa bir el atılması gerek.

Mercedes şimdi almakla iyi etti çalışma ortamı iyice ısınmalı zaten herkes birbirini tanıyor hadi gençler iyi bir araç yapında seneye 4 araç zirveye oynarken izleyelim

Mercedes'in ekibe bakalım da gözümüz açılsın maşallah diyelim.

Geoff Willis, BAR Honda'nın en başarılı zamanı 2004'te takımda çalışmıştı.
Bob Bell, Renault'un şampiyonluklarına tanıklık etti.
Aldo Costa, zaten söylenmiş gerek yok.
Ross Brawn'a da bir şey eklemeyelim.

Adamlar son 10 senede atılım yapmış tüm takımların üst düzey mühendislerini topladılar. Artık Mercedes'ten büyük bir atılım beklemek taraftarlarının hakkı. 2013'te veya Schumacher'in sözleşmesi bittiğinde bu ekibe Vettel'in de katılacağını düşünüyorum.

Bence Geoff Willis'i yabana atma teknik olarak çok iyi bir adam. Dediğin üst katmandaki beyinler tamam, sıra alt katmanlarda. Alt katmanları doğru dürüst düzenlemezlerse yine hüsran olur. Bu sene W02'yi tasarlayan adam ilk defa komple bir araç tasarlamış . Bir nevi bu araç deneme tahtası gibi birşey oldu ve sonuç da ortada.

Böyle olunca beklentiler daha da büyüyor. Her ne kadar Brawn önceden seneye de değil, daha sonraları kazanmaya yarışacak hale gelebiliriz demişti ama söylenenler çabuk unutuluyorlar.

Artık seneye, olası her hezimetten sonra "Bu kadar kaliteli adamları var hala bir şey başaramadılar" lafları dökülmeye başlayacak.

Umarım başarılı olup hiç olmazsa Mclaren-Ferrari ile kapışacak güce ulaşırlar.

Costa-brawn-Schumi üçlüsü daha evvel biraradayken neler yapabildiklerini gösterdiler.
Birilerinin newey ve ekibiyle mücadele etmesi gerekiyorsa böyle bir ekip kurması gerekliydi.
İlk adımı attılar. umarım diğer eksik elemanlarıda alırlar ekibe.
ve haug bu takımın ihtiyacı olan finansmanı sağlarsa 2012 de çok rekabetci olabilirler.

Ferrari, gelen başarısızlığın ardından bir günah keçisi aradığı için Aldo Costa'yı kovdu. Kendisinin, başarısızlığın tek nedeni olduğunu zannetmiyorum zira Formula 1 tek kişiye bağlı olmak için fazla komplex bir spor.

Sevindim Diyebilirim..Ancak Aklımda Bazı Soru İşaretleri Var..Ferrariden Kovulan Birisi Mercedese Geliyor..Başarılı Olabilirmi Acaba..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir