Kategoriler
Formula1

Webber: "Hamilton'la Yaşananlarda Hatalı Yoktu"

Sıralamaların son bölümünde, art arda giden Hamilton, Webber ve Schumacher 3’lüsü şikana gelirken yan yana geldiler. Önde olan Hamilton’un önündeki Button ile mesafeyi açmak istemesi ve arkadan gelen sürücülerin zaman darlığı nedeniyle tur zamanına başlayabilmek için atak yapmaları sonucunda karmaşık anlar yaşanmıştı.

Japonya'da Hamilton - Schumacher ve Webber Arasında Yaşananlar

 Webber “Hamilton’u geçmek istemedim. Bu olayın bir parçası olmak istemedim. Ancak takım tura başlayamayacağımızı ve hızlı olmamı ve son şikanda zorlamamı söylüyordu. “

“Lewis açıkçası Button’u bekliyordu. Michael de geliyordu. Michael hemen arkamda olmadığı için çok kötü olmadığını düşündüm. Herkesin yeteri kadar yere sahip olacağını düşündüm ancak şikana geldiğimizde Lewis neredeyse durdu.”

“Hepimiz tura başlayan taraf olmak istedik, üçümüz bunu başaramazdık. Bu yüzden biraz kargaşa oldu.”

“Lewis engellemeye çalıştı ve ardından gitti çünkü onu geçmemi istemiyordu. Geçebildim ancak çok yakındı.”

“Hepimiz için berbat bir durum oldu. Hepimiz tura başlamak istedik ancak 10 dakikalık seans ve hepimiz yavaş kaldık.” dedi.

Webber, Hamilton’un yanlış bir şey yaptığını düşünmediğini söyledi.

Webber “Button ile 3 sn farkı korumaya çalışıyordu, ben de ona karşı 3 sn açmaya çalışıyordum.” dedi.

 

“Webber: "Hamilton'la Yaşananlarda Hatalı Yoktu"” için 0 yanıt

aynı eskiden prost un aynı virajda sennaya yaptığı gibi. hamilton söylediğinin aksine sennaya değil prosta özenmeye başlamış. :d

Arkadaşım Lewis bilerek yapıyor onu ama daha sonra bir kaç pilotun (schumayer,massa ilk aklıma gelenler) yapmadığı ama Hamiltonun savunma yaparken %90 uyduğu kurala uyup direksiyonunu sola viraj dış kısmına doğru kırıyor.Biriside çıkıp ee soldanda Schumayer geliyor onun önüne kırdı dıyebilir,adamın iki gözü var ikiside aynı yöne bakıyor ..

klasik hamilton by vukuuat.takım arkandakilerin geçmesine izin verme demiş buna hamilton ın pervasızlığı eklenince şikanda iyiden iyiye yavaşlayarak yanına araç sokmamaya çalısmış aklınca schumi tünel kazar gene bir yer bulur kendine akıllım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir