Kategoriler
Formula1

Marko, Red Bull'un Rakiplerini 2012 için Uyarıyor

Sebastian Vettel’in ikinci şampiyonluğuna ulaştığı Suzuka’da konuşan Marko, takımın gelecek sezon hat-trick yapmaya hazır olduğunu belirtti.

BBC’ye demeç veren Avusturyalı, “Yarış ardına yarış kazanıyoruz ve elbette daha mümkün olduğunca kazanmak istiyoruz. Tüm ekip birbirine bağlı. Gelecek sezon da başarılı olamamamız için bir neden göremiyorum.” dedi.

Marko, “(Vettel) çok iyi bir iş çıkardı. Neredeyse hiç hata yapmadı ve otomobilin oldukça dayanıklı olması da şansıydı.Geçen seneye göre karşılaştırırsanız bir tek teknik sorun yaşamadık. Hatırlarsanız 2010^da lider durumdayken iki defa önemli teknik sorun yaşamıştı.”

“Ama ne yazık ki bugün pitlerde kaybettik. Ama ikinci kez şampiyon olmak bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Sıradaki için çalışmaya devam edeceğiz.” diye ekledi.

“Marko, Red Bull'un Rakiplerini 2012 için Uyarıyor” için 0 yanıt

millet yine başlamış kuru gürültü sıkmaya…egzos beslemeli difüzor haricinde aman aman değişiklik olmayacak arkadaş, bu sebepten ötürü aracın arka tarafında ufak tefek değişmeler olacak fakat öle aman aman bi performans kaybı olmayacak…kısaca bu yıl nasılsa gelecek yılda aynı olacak hemen hemen; ki bu MARKO beyler, geçen yıl sölediği zaman da burda atıp tutanlar yine iş başında bekleyip görcez..bu arada hala büyük(!) beyinleriyle ingiltere yarışına atıfta bulunanlar var, acaba o yarışa hazırlanmak için 2 hafta olduğunu düşünen var mıdır, ki kaldı ki o kuralda gaz aktarımı konusunda red-bull'a diğer araçlara yapılmayan nasıl kısıtlamalar getirildiğini de bi düşünmek lazımm..

neyse seneye yine böle olursa, yok kural ihlaliydi, yok illegaldi, yok 2013 için hazırlanıyoruz gibi lafları yine burada duyarız, göreceğiz!!

millet yine başlamış kuru gürültü sıkmaya…egzos beslemeli difüzor haricinde aman aman değişiklik olmayacak arkadaş, bu sebepten ötürü aracın arka tarafında ufak tefek değişmeler olacak fakat öle aman aman bi performans kaybı olmayacak…kısaca bu yıl nasılsa gelecek yılda aynı olacak hemen hemen; ki bu MARKO beyler, geçen yıl sölediği zaman da burda atıp tutanlar yine iş başında bekleyip görcez..bu arada hala büyük(!) beyinleriyle ingiltere yarışına atıfta bulunanlar var, acaba o yarışa hazırlanmak için 2 hafta olduğunu düşünen var mıdır, ki kaldı ki o kuralda gaz aktarımı konusunda red-bull'a diğer araçlara yapılmayan nasıl kısıtlamalar getirildiğini de bi düşünmek lazımm..

neyse seneye yine böle olursa, yok kural ihlaliydi, yok illegaldi, yok 2013 için hazırlanıyoruz gibi lafları yine burada duyarız, göreceğiz!!

Motor Gelişimi zaten her yarış için değil kuralı yanlış yorumlamışsınız.5 yılda 1 defa yani 2007 ile 2012 yılı için son gelişimler 2007 başlamadan yapıldı ve sona mühürlendi motorlar .Şimdide öyle 2012 nin sezon başında herkes mevcut motorları istediği gibi geliştirecek ve sezan başladıktan sonra 5 yıllığına o motorlar mühürlenecek

Bu arada eklemeyi unuttuğum Dominic,Tombazis,Luca marmorini,ve tabikide Montezemelo nun 2012 içinden son şanslarıymış.Çünkü Fiat başkanı John Elkan işe el koymuş.Ve 2012 son şansları demiş bu şahıslar için.

İşte yenilik olarak bilmiyoruz .Devlet sırrıyla alakalı değil zaten 😀 Onun bana yazdığı mesaj Ferrari çalışanları rüzgar tünelinde zaman geçirme faslından önce RB7 nin E.b.d si gibi bir şey bulduklarını yazıyor sadece bu sitede kendi sitesi değil Ferrarinin. Trf1 gibi bir yer ama önceden söylediklerinin hepside çıkmış işin güzel tarafı bu. Yani resimde ne fotoğraf ne haberi yayınlayanların ismi var.

bu gün malum takımın kanatlanmasını gördük öyle kanatlanmışlardı ki parmak çocuk Alonso yu geçmek için kanat çırpıştırmak bir yana elini dahi dışarı çıkardı işe yarar diye ama olmadı..))

önümüzdeki sezon iddalı olabilirler ama dominat olabilecekleri konusunda hemfikir değilim.

allem kullem bir yere kadar

Artık bir yere kadar marko her başlangıcın bir sonu vardır red bullun da sonu geldi mercedes 2012 de büyük atılım yapar gibime geliyor red bullun yerine o ön plana çıkabilir,2012 de red bull yenilmez olamıcak çünkü elindeki silahlari artık olmayacak ingilterede ferrarinin hızını gördük sezon içinde egzos yasakladılar red bull performans kaybetti bu demek oluyorki araç bu sistemle bütünleşmiş durumda 2012 de araö komple değişicek yeni bir supriz eklenti yaparsa orasını bilemem ama bence başarılı olamayacaklar.

Tamam da yani nitelik olarak nedir?Ne tarz bir şey devlet sırrı değil ya.Benimde yeterli kaynağım var benzer ancak gözden kaçırmışım:)

kaynağım mail adresim kardeş 🙂 Italya da yaşayan bir arkadaşımdan alıyorum haberleri oda ferrari ye yakın sitelerden öğreniyor

bu sene herkese geliştirmek için birer hak verilecek ama sadece sezon başlamadan sona 5 yıllığına donduracaklar yeni motoru

Hocam keşke Motor geliştirme izni çıksa da Kimin neler yapabileceğini görsek Ama imkansız gibi Fia böylesi maliyeti çok yüksek olan Motor alanını gelişime açacağını hiç sanmıyorum helede 2014 de Turbo motorların geleceğini düşünürsek.

of hacı ya ! bu adam geçen sene de testlerde şimdi yarış olsa herkese tur bindiririz demişti doğru çıktı dediği , yani araç çok hızlı çıktı . bu adam gerçekleri söylüyor , adamlar bişeyler daha yaptı demek araç yine uçacak . zaten 2009 da normal difüzörle bile uçuyolardı 2012 kurallarında da en iyi difüzörü yapabilirler . demem o ki bence de rb8 baya iyi olacaktır .

Ferrari, RedBull dan sürekli böyle söylemler geliyor. McLaren iki takımı da geri de bıraksın gelecek sene göreceğim ben onları ve biz fanlarını 🙂

bla bla bla…..

Pas Geç Marko efendi o devir kapandı sizin devriniz kapandı artık bunu not alın..

Rory Bryne ı hafife alanlar var hala bu adam blöf bile yapamıyor çünkü artık arabadan aerodinamik çıkaracak unsur kalmadı.Esas konuya gelince bundan bahseden yok ama motor dondurma kuralı 5 yıllıktı yani 2007-2008-2009-2010-2011.Bu nedemek bu yıl motor geliştirmeye bir defa izin verilecek .Oda sezon başlamadan .Bu ne anlama geliyor.Çok mu merak ediyorsunuz.Durun ben söyleyim söyle biraz geriye gidelim çokta değil yıl 2000-2001-2002-2003-2004 ve 2006 yıllarında Ferrari motorlarını inceleyin.Özelliklede 2006 yılını Nurburgring yarışında Ferrari 45 beygir ekledi motora ve sonuç Suzukadaki facia olmasaydı şampiyonduk.BUnları bir kenara bırakalım .Şu an Ferrari ilginç bir şey bulmuş Aero alanında .Bu cesaret verici bizler için.Ama Okay karacan ne dedi redbull RB8 ile bıyık altından gülüyodur herhalde .Esas Newyin RB8 i görünce şaşıracaksınız demesine Dominic gülümsemiş.Bundan haberi olan Rebdull yandaşı varmı peki ?

bence de bi neden yok su köklü değişiklikler olana kadar redbull her halükarda hızlı olacakdifüzör yasaklanacak tamam da yasaklandığı yarışta zaten extrem durumlar vardı kural belirsizliği hava durumu pit hatası fln… ayrıca o yarışta şu an kendilerine en yakın takım olan mc laren in de önünde tamamlamışlardı yani şu an redbull un rakibi ferrari değil mc laren olduğu düşünülürse bu durumda hala avantajlılar ayrıca muhtemelen kuru yarış olsa ve sert lastikler takılsa hatta ve hatta pit hatası olmasa o yarışı da bi şekilde kazanacaklardı ama yine de 2-3 olduklarını düşününce bence diğer takımların gerçekten redbull dan çekinmesi gerekiyo burda bazı arkadaşlar yazıyo işte difüsöz gitti tamam ferrari mc laren şampiyon e daha dur bakalım mc laren nasıl telafi edecek kaybını ferrari az yada çok kaybedecek bakalım o ne yapacak yasak karşısında en avantajlı görünen takımın ferrari olduğu söyleniyo tamam da onların lastik sorunu var bugün fena değillerdi ama belki de bu pist karakteristiğinden de olabilir o yüzden ben hala redbull un en avantajlı takım olduğunu düşünüyorum 2012 için sonuçta kural ingiltere de ki gibi kural dünden bugüne gelmiyo newey elbette oradan kaybedeceğini elafi edecek bişey bulacaktır R. bryne ferrari yi tek senede o kadar ileri de götüremez onun araç tasarladığını varsaysak bile dolayısıyla vettel 2012 için bahse girmeye değecek kadar avantajlı bence

Kurallarda önemli değişiklik yok ve ebd yasaklandı. Otomobiller birbirine yakın görünüyor. Tabi marko istediğini söyleyebilir. Çünkü kazanan tarafta. Kazanan her zaman haklıdır. Hem blöf yapsa ne olur ki? Dom iki yıldır yapıyor. Bir faydasını gördük mü?

yeni kurallarla o biraz zor marko ayrıca japonyada görüldü ki araçlar birbirine çok yakın hale geldi ferrarinin hızlanmasıyla çok hızlı olmasa da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir