Kategoriler
Formula1

Ferrari, Geride Kalan Yarışlarda 2012 Parçalarını Test Edecek

Takım gelecek sene şampiyonluk mücadelesine dönmeyi planlıyor ve bunun için yeni aracı mümkün olduğu kadar erken hazır hale getirmek istiyor.

Domenicali “Kesinlikle farklı ayarlar ve parçalar açısından cuma günlerini test amaçlı kullanıyor ve yeni aracın gelişimini mümkün olduğu kadar öne almaya çalışıyoruz. Bu yolda ilerleyeceğiz ve rakiplerimiz de böyle yapacaktır.” dedi.

Domenicali, gelecek seneki doğru yönde yorumlamanın yine çok önemli olacağını söyledi.

Domenicali “Doğal olarak mühendislerimizin Red Bull’la olan farkı kapatmaya yeterli olmasını umuyoruz. Egzozun aracın performansı üzerindeki etkisi bu seneye göre daha az olacak. Ancak bu az olsa bile olan kurallardan maksimumu çıkarmaya çalışmalıyız ve yapılacak modifikasyonları en iyi şekilde yorumlamaya çalışmalıyız çünkü bu gelecek seneki en büyük değişiklik olacak.” dedi.

 

“Ferrari, Geride Kalan Yarışlarda 2012 Parçalarını Test Edecek” için 0 yanıt

al bi tane daha nickleri …..(spa2000) olan Hakinenin iyiki Spada schumiyle birlikte bir sürücüyü daha geçmesiyle Hakineni Mclareni yere göğe sığdıramayıp Alonsoyu yerden yere vuran nacizane bir kişilikden den birisi Gerçi ben Sonu Spa2000 le biten 3 adet nickin aynı kişiye ait olduğunu düşünüyorum.Aklınca gönderme yapıyolar spa2000 yazısı ile

offffffffffffffffffffffffffff Dominik Ali, Biz senden ve bu 30 yıldan kalma siyasetinden bıktık. Anlaşıldı seneye de Dominik burda, galibiyetler redbull la mclarende. Hiç bir yenilik üretemeyen, hergün aynı zekice (geri zekice) açıklamaları yapıp duran mahlukat önümüzdeki yıl içinde bir şey bulamamış anlaşıldı. Beyler seneye de kombine 5. biletimiz var fazla ümitlenmeyin. Ama Dominiğe piknikte zehirli kene yapışırsa, 3. şamp o zaman gelebilir.

yeter artık! ne yorumlarında anlam var ne de yazım kurallarına uyuyorsun c leri ç yazan son kelimeyi uzatan bir düşünce uğruna bu kadar saçmalık yapan başka bir insan var mı burda? ben ferrari taraftarıyım ama birçok mclaren veya red-bull taraftarı arkadaşlarımın yorumlarını beğenerek okuyorum. uzatmak istemiyorum ama beni bu sitede dolaşmamamı sağladın ya tebrik ediyorum seni böyle devam et!

ferrari57er2 kardeş yanlış yapıyorsun.Kendi ayarındaki ve yaşındaki kişilere cevap vermen daha iyi olur.Bunlar kulaktan dolmacıdır.Birilerinin yazdığını burada tekrar ederler.Bilgileri yoktur.Lise çağındadır.Cevap verdikçe kendilerini bişey sanırlar.Beni takip edenler var hayranlarım var derler.Yazı yazmaktan dahi acizdirler.Ellerine 3 lira ver inan 2 lirasını kaybedip geri gelirler.Sizler cevap verdikçe nimetten sayılırlar.Bırak saçmalamaya devam etsin.

arkadaşım çoluk çocuğa laf yetiştirmeye çalışma boşwer kim neyin daha ii olduğu çok ii biliyo vettel çifte dünya şampıyonluğunu kazanmıştır ewt ama bu %70 araca bağlı %30 kendisine herşeyden önce eşit araçlarda vettelin bişeyler yapabileceğini düşünmüyorum baskı altında çok hata yapıyor örnek 2011 almanya 2011 kanada eğer newey bişeyler bulup sezonu yine domine etmezlerse ve araçlar birbirine daha yakın olursa sezon başından itibaren vettel uzayıp gidemeyecektir f1 deki hemen hemen bütün takım patronları alonsoyu pilot olarak seçer herkes bunu çok ii biliyo şu anda f1 deki en ii lider komplike 2 pilot alonso ve scmi hamiltona gelirsek o doğası gereği bence lider bi pilot değil aşırı agresif button için aynısını söyleyemicem mclaren biraz kafasını çalıştırırsa button gibi bi pilotu olduğu için dua eder benden bu kadar

kendini kandırma bnm dediklerimin hepsi gerçekleşçek sopn yıllarda sezona mc hep ferariden daha iyi başladııı siz 3 yıldır kopyala yapıştır yöntemi, ile geliştiniz hepsi geçmişte kaldı şimdiye bakkkk

Oldu kardeş geleceği bugünden görüyorsun. Biz yaptıklarımızla övünürüz, hayallerimizle değil… Dediklerin olsun sizi ilk tebrik eden de ben olurum

neden geçildi çünkü biz 2 pilotla yarışıoz siz tek tabi geççenizz o macaristan kazası olmasaydıda geçerdik lewis odun gbi araçla 2 galibiyet aldıı ya bide sizn pilotunuzunnnn pool sayısı ne kadar az 20 lewis bile bu yaşında 18

Evet geçtiniz tebrikler. Ama pilotlarınız geçen yıl üçüncü takımın pilotuna geçildi. Bu yıl da her şey bitmedi. Unutma Ferrari üç yıldır tek pilotla yarışıyor. Tabi bu Ferrari'nin sorunu. Sence 2009 Macaristan kazası olmasaydı o yıl Ferrari'yi geçebilir miydi mclaren?

Egsoz tasarımını yine çok önemli olacak .Çünkü Egzoz sistemi aerodinamik verimle de ilişkilidir. Egzoz sistemi, mümkün olduğunca motor etrafına sıkı bir şekilde sabit olarak tasarlanmıştır. Başarılı bir egzoz tasarımı, iki amaca hizmet eder. Maksimum motor performansı ve minimum aerodinamik kayıp. Bakalım kim en iyi yorumlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir