Kategoriler
Formula1

Renault Nelson'dan İyi Yarış Performansı Bekliyor

Renault Sportif Direktörü Steve Nielsen çaylak pilotları Nelson Piquet’in önümüzdeki yarış Türkiye’den itibaren iyi yarışlar çıkarabileceğini söyledi.

Zor bir başlangıcın ardından Brezilyalı pilot, takım arkadaşı Fernando Alonso’ya daha fazla yaklaşmıştı ve ilk defa sıralamalarda Q3’e kaldı.

Ancak yarış içerisinde Nelson spin attı ve pozisyon kazanmaya çalışırken Bourdais ile temas yaşayıp yarış dışı kaldı.

Nielsen "Bourdais’in hatasıydı o ancak Nelson bu kadar geride kalmamalı."

"O hâlâ bizim için iyi yarış çıkarmak zorunda ve umuyorum gelecek yarışta bunu yapacak." dedi.

“Renault Nelson'dan İyi Yarış Performansı Bekliyor” için 0 yanıt

Fisicella'dan çok daha iyi bir pilot olacağına eminim.Tabi takımımız elinde tutabilirse bundan faydalanırız.Aksi durumda tecrübe kazanıp yetiştiğinde,başka takımlara faydalı olması gayet muhtemel.

bu çocukta cevher var ancak yarış şansı yok olmadık zamanlarda bazen kendi küçük hataları bazende diğer pilotların hatasıyla şu anakadar yarış tamamlayamadı inşallah istanbul da hemde puan alarak kırar şansızlığını nelsona güveniyorum hızlı bir çaylak o…

serhad kovalainen sadece avustralyada kotuydu ama nelson daha yarıs tamamlayamadı yetenek tabıkı var ama nelson ıcın bu yıl cok erken fisico alonso ikilisi bu sezon daha matıklıydı ama briatore bay piqueti kıramadı ogluna hemn cekıverdi bi renault koltugu

Bi zamanlar aynısını Kovalainen için söylüyoduk.Hatta "kova" diyoduk:)Ama sezonun ortasından itibaren mükemmel bi çıkış gösterdi.Ben aynısını Nelson'danda bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir