Kategoriler
Formula1

Renault: "Ruh Arayışı Başarıyı Getirdi"

Renault ismi hâlâ Formula 1’de yer alsa da bu takımın Renault’nun olmadığı biliniyor. Fransız üretici şu anda motor tedarik ediyor ve teknik ortaklıklar kuruyor.

Caubet “Bu harika bir sonuç çünkü 3 sene önce hiç bir yerdeydik. Motor tarafından devam etmeye karar verdik. Gerekli bütçeyi almak için içerimizde bayağı mücadele verdik ve zorlamaya başladık. Geçen sene iyi bir şampiyonluk oldu ancak bu seneki en iyisiydi.” 

“Başarılarla birlikte tüm çalışanlarımız ve yönetim kurulu F1’in Renault için çok değerli olduğunu gördüler.”

“Bu çok kilit bir değer ancak asul sorun bu değerle iyi bir strateji bulmak. Araç üreticisiyseniz her zaman iyi strateji bulmak kolay değildir çünkü bazen çok zorlarsınız, çok tutkulu olursunuz ve ilk krizde her şey birbirine girer.”

“Bu yüzden motor tedariği kararı, Red Bull’la en iyi takımı seçme, teknolojik birlikteliği zorlama, ruhu zorlama… artık bir takım değiliz ancak yeteri kadar büyüğüz.” dedi.

Red Bull ve Renault bu sene her yarışa pol pozisyonundan başlarken 9 yarışta damalı bayrağı ilk gören taraf oldu.

Caubet, güç açısından motorlarının en iyisi olmadığını kabul ediyor ancak paketlerinin takımlar için en iyisi olduğunu düşünüyor.

Caubet “En güçlü motora sahip değiliz. Sanırım Mercedes 20-22 beygir daha güçlü ancak yakıt tüketimi, sürüş, tork ve servis açısından -çok iyi servis sunmak zorundasınız- Renault’nun en iyisi olduğunu düşünüyorum.”

“Bu bütçe, güç ya da taktiklerden çok bir felsefe.” dedi.

“Renault: "Ruh Arayışı Başarıyı Getirdi"” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir