Kategoriler
Formula1

Senna: "Büyük Ayar Değişiklikleriyle Zaman Harcamamalıyız"

Brezilyalı pilot, potansiyeli azamiye çıkarma adına Cuma günü büyük ayar değişiklikleri ile çok zaman kaybetmemeleri gerektiğini söyledi.

Senna: “Düzgün davranan bir araç elde etme açısından Cuma günü her şeyi mümkün olduğu kadar kısa sürede hazır etmemiz için gerekenleri çok viddi şekilde tartışıyoruz. Büyük değişiklikler yapmak yerine sınırları bulmamız gerek.”

“Doğru ayar penceresini bulmak önemli. Birkaç defa bu pencerenin dışında kaldı; sonuçta bunun üzerine çok çaba harcamamız gerekti.”

“Hafta sonu boyunca araçta daha iyi performans elde etmemiz için bunun bize yardımcı olacağını düşünüyorum. Bunu amaçlıyoruz ve bu hafta sonuna başlayış şeklimiz, geçen haftakine göre potansiyel olarak çok daha iyi.”

Senna, önden çıkışlı egzozun yavaş virajlarda etkili olmadığının anlaşılması ile Yeongam Pisti’nin Renault’a pek uygun olmadığını kabul etti.

Senna: “Burası aracımız için ideal değil. Bizi Singapur’dakine benzer konuma sokacak birkaç viraj var ve bu bize yardımcı olmaz”

“Ama sorunlarımızı anlıyoruz ve onlara karşı mücadele ediyoruz. Çok sıkı bir mücadele olacak.”

“Senna: "Büyük Ayar Değişiklikleriyle Zaman Harcamamalıyız"” için 0 yanıt

Bence Renault "büyük pilot değişiklikleriyle" zaman harcamamalıydı. Heidfeld gibi aracı suyunu çıkarana kadar zorlayan, gözü kara bir pilot yerine sırf getireceği sponsorlar ve isminden faydalanmak amacıyla Bruno'yu getirmeleriyle gözümde hiç bir değeri kalmadı Renault'un. Ha böyle söyledim diye eksileyenler olacaktır ama sonuçta bruno çaylak bir pilot değil geçen sene chandkoka üstünlük kuramamışken izleyenler bilir heidfeld 2000 de ilk sezonunda prost ile jean alesi ye karşı kazanmıştı. boullier zihniyetli adamların f1 de sayılı yetenekli adamları sponsorluktan gelecek para uğruna harcamaları gerçekten çok yazık nick kovulalı bilmem kaç yarış olmasına rağmen petrov un ancak japonya haftasonu puan klasmanında önüne geçmesi de ayrıca manidar. renaultçular kızmasın ama force indianın da gerisinde kalıp daha beter olmalarını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir