Kategoriler
Formula1

Hamilton: "Massa'ya Saygım Devam Ediyor"

Massa, hem Singapur’da hem de Japonya’da İngiliz pilotla temas yaşadı ve her ikisinin ardından suçlu gördüğü Hamilton’u eleştirdi.

Massa’nın açıklamalarının ardından Hamilton, Ferrari pilotuyla bir meselesinin bulunmadığını belirtti.

Hamilton: “Elbette bir süredir durum pek iyi olmadı ama Felipe’ye her zaman saygı duyuyorum ve olumsuz açıklamalarına rağmen bugün hâlâ saygı duymaya devam ediyorum”

“Bu sporda rekabetçi iken, olayın sıcak anında demek istemediğiniz şeyler söyleyebilirsiniz.”

“Onu söylemek istedi veya istemedi fark etmez, saygı göstermeye çalıştım; özellikle de son yarışta. O konuda gerçekten üzgünüm. Onu gerçekten görmedim. Tekrar görüntülerini izledim. Benim yanımda çok uzaktaymış, (yani) aynalarımın dışında. hiç bir şey göremezdim. Bu yüzden onu gördüğümde çok geçti”

“Son birkaç yarışta yanlış yerlerde oldum. Aracım (mücadele sırasında diğer araçların) önündeydi. Belki de doğru işi yapıyor olsaydım, Felipe ile bu durumda olmayacaktık. Ama saygım devam ediyor. Umarım gelecekte kalkanlarımızı indiririz ve onun da benimle sorunu olmaz. Benim onunla sorunum yok”

Hamilton’un bu ifadelerinin ardından Massa, yapabileceği bir şey olmadığını, olayları ardında bıraktığını ifade etti.

Massa: “Söyleyecek bir şeyim yok. Tek söyleyeceğim, ileri gitme konusunda her zaman düşünmemiz gerektiğidir. Onun birçok hatasını gördüm ve olan bu. Onunla konuşmaya çalıştım; o istemedi. Dürüst olmak gerekirse artık umurumda da değil. Gidip onunla konuşmayacağım. Her zamanki gibi işimi yapmaya devam edeceğim. Her zaman geleceğe bakarım”

Ferrari pilotu ayrıca FIA’ya resmi bir şikâyette bulunmayacağını söyledi.

Massa: “Hayır, hayır. Elbette önemli olan tek şey, istikrar. Son yarıştakinden daha azı için bile verilen bazı cezalar gördük. Hatta Lewis kendisini suçladı. Bu yüzden tek önemli şey, FIA’nın cezalarda istikrarlı olması.Bundan fazla söylenecek bir şey yok”

McLaren Takım Patronu Martin Whitmarsh’ın aynalarla ilgili kurallarda değişiklik yapıp pilotların daha iyi görüşe sahip olmaları için yaptığı açıklamalar sorulunca Massa: “Ben her şeyi görebiliyorum. Sorun yok. Dürüst olmam gerekirse aracımda bir sorun yok”

“Hamilton: "Massa'ya Saygım Devam Ediyor"” için 0 yanıt

saygımı

dakika 91

yapma bunu rıdvan

hep yanlış yerlerde de sen oluyorsun emi, işe bak sanki biri seni oraya bırakıyor bak

bazen yanlış yerlerden kurulman bu kadar kolay olmasada sebebi yukarıda nick ismimde yazıyor..

demekki yarış içinde kendi içinde de yarışlar çıkarıyor atak olmak farklı bir şey

bu arada bende massa ya olan saygımı devam ettirme kararı aldım kim inanır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir