Kategoriler
Formula1

Button: "Tüm Pistlerde Red Bull'la Mücadele Edebiliriz"

Button, Suzuka’da şampiyon pole pozisyondaki Sebastian Vettel ve Fernando Alonso’yu geçip bu sezonki 3. galibiyetini almıştı.

İngiliz pilot, Red Bull’un son senelerde güçlü olduğu yüksek hızlı pistlerde McLaren’in çıtasını yükselttiğini düşünüyor.

Button: “Strateji ve lastikleri koruma konularını dışarıda tutarsak genel tempomuzun yüksek hızlı pistlerde çok iyi olduğunu düşünüyorum”

“Aracımız yüksek hızlı pistlerde iyi çalışıyor. Bunu görmek güzeI. Çünkü Red Bull’a kıyasla zayıflığımız buydu. Yüksek hızlı virajlarda her zaman onlara bakıyorduk ve ‘bunu nasıl yapıyorlar’ diyorduk. Ardından Spa’ya gittik ve orada çok rekabetçiydik. Ve Suzuka için de aynı şey geçerli”

“Aracımız çok iyi çalıştı. Üç sene boyunca ilk defa turun ilk sektöründe Red Bull’dan daha hızlıydık. Bu yüzden aracımız genel olarak yüksek hızlı pistlerde rekabetçi”

Takım arkadaşı Lewis Hamilton’un önünde yer alan Button, bunu lastikleri kullanma şekline bağlamıyor.

Button: “Bilmiyorum. Bu sene geçen seneki lastikleri kullansaydık çok mutlu olurdum. Çünkü yüksek hızlı pistlerde hâlâ lastik çalışması konusunda yapılacaklar var.”

“Bilmiyorum belki benim stilime uymuyordur. Ancak bazı pistlerde lastik konusunda gerçekten zorlandık. Her zaman istediğim gibi olmadı.” dedi.

Button ayrıca lastikler üzerinde çok zorlayıcı olması beklenen Kore’de 5 pit olabileceğini söyledi.

Button “Zor olacak. Yumuşak lastikler uzun sürüşler açısından çok zorken süper yumuşak lastikler ilginç olacak. Burada çok fazla pit stop görebilirsiniz. 5 pit stop olabilir. Daha fazlasını yapamayız. Ancak tüm lastikleri kullanabiliriz.”

“Sıralamalar çok ilginç olacak çünkü lastikleri yakmak istemeyeceğiz. Hepsine ihtiyacımız olabilir. Ardından Hindistan gelecek. Orası da Suzuka gibi hızlı bir pist ve şu anda 35 derece civarında sıcaklık var. Suzuka gibi ve hatta daha sıcak olabilir bu yüzden lastikler üzerinde daha zorlayıcı olacak.”

“Bu açıdan önümüzde zorlayıcı bir kaç yarış olacak. Bu yüzden sadece saf hız önemli olmayacak. Lastikleri kontrol etme de ön plana çıkacak.” dedi.

“Button: "Tüm Pistlerde Red Bull'la Mücadele Edebiliriz"” için 0 yanıt

bu button'da iyiki bi suzukayı kazandı haa red bull'u geçeriz cart curt hee geçersin geçersin macaristandan sonrada böle demişdiniz ama vettel ordan sonra koptu boş işler bunlar

Ya tamam hızlısınızda bir iki yarış daha görmek lazım sevgili button cum açıkçası redbulun suzuka performansı kötüydü bence şampiyonluğa kilitlenmişlerdi hepsi okadar…

lastikler çok muamma hami gibi pilotları avlıyor massa gibiler ise tam kayıp, jenson iyilerden

Alonso ise bir var bir yok sert lastiklere ferrari aracı üvey evlat muamelesi

webber ise sıkıntılı,parmak çocuk derseniz bence en iyilerden.

Gerçekten ilk gördüğümde bende şaşırdım kore de super yumuşaklar olduğu için. Garip gerçekten.

Yanlış bir şeçim olmuş bence eğer 5 pit yapılırsa ki bu mümkün.

ne diye süper yumuşaklar getirildi ki kore'ye? ben orta ve yumuşaklar gelecek sanıyordum. lastik aşınması iyi hoş da hiç kusura bakmasınlar ama türkiye yarışı kesinlikle zevksizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir