Kategoriler
Formula1

Mercedes Harcama Limitlerine Uyuyor

Formula 1 Takımlar Birliği’nin Kore’de konuyla ilgili toplanması bekleniyor. Son günlerde çıkan haberlerde takımların harcamalar nedeniyle anlaşmazlık içerisinde olduğu, Red Bull’un zaten sınırı aştığı ve Mercedes’in de özellikle son teknik eleman transferleriyle birlikte bu limite yaklaştığı iddia edildi.

Mercedes-Benz’in Motor Sporları Patronu Norberth Haug, bu anlaşmayı çiğneme gibi bir hedeflerinin olmadığını ve desteklediklerini söyledi.

Haug “Kesinlikle sınırların içerisindeyiz. Bu konuda şüphe yok. Daha önce sınırda değildik ve hâlâ sınırlamayı ciddiye alıyoruz.”

“Herkesin aynı davranıp davranmadığını bilmiyoruz ancak % 100 sınırların içerisindeyiz. Özellikle Ross Brawn ile bunun destekçisiydik ve bu sınırla yaşamaya devam ediyoruz. Mercedes Benz’in geleceği için temel bu. Gereksiz yere para harcamak istemiyoruz, makul sınırlar istiyoruz.” dedi.

Takım adı vermekten kaçınsa da, Haug tüm takımların bu anlaşmaya uyduğunu düşünmediklerini söyledi.

Haug “Her yerde kuralları yorumlamanın aynı olduğunu düşünmüyorum ancak çoğu aynı. Bununla birlikte ben uzman değilim çünkü bir operasyonu yönetmiyorum. Buna dahil değilim ve kesinlikle sınırların içerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Ve hep öyle olacağız.” dedi.

 

“Mercedes Harcama Limitlerine Uyuyor” için 0 yanıt

w02'nin cidden değişik bir burun tasarımı var. ancak aracın arka kısmı yere basma gücü üretemediğinden, ön kısımdaki etkiyi göremedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir