Kategoriler
Formula1

Briatore: "Vettel En İyi Değil; Alonso ve Hamilton'un Arkasında"

Vettel bu sene de şampiyon olarak en genç çifte dünya şampiyon olma rekorunu ele geçirdi ve toplam 9 yarış kazandı. En kötü sonucu ise kendi ülkesindeki yarıştaki dördüncülüğü oldu.

Tüm bunlara rağmen Briatore, Vettel’in Fernando Alonso ve Lewis Hamilton’un gerisinde yer aldığını düşünüyor.

Briatore “Vettel kesinlikle iyi. Ancak olağanüstü Red Bull makinesini en iyi kontrol eden olduğu için kazandı. En iyisi o değil. Herkesi aynı aracın içerisinde yarışırken hayal edin. Vettel Fernando Alonso ve aynı zamanda Lewis Hamilton’un arkasında olacaktır.” dedi.

Briatore Vettel’in tek turda en iyisi olduğunu söyledi. Briatore “Tek turda onu pole pozisyonunda görüyorum. Hamilton 2., Alonso ise 3. sırada.” dedi.

 

“Briatore: "Vettel En İyi Değil; Alonso ve Hamilton'un Arkasında"” için 0 yanıt

sanki 2005 ve 2006 renault un aracı çok kötüydüde alonso öyle şampiyon oldu.Bırak bu işleri Brio 2006 renault resmen bi yol canavarı yapmıştı ona rağmen schumi onunla kafa kafa gidebildi.

Vettel gerçekten kendini bu sene çok geliştirdi. Ama zamanında Hamilton için söylediğim şeyi tekrarlamak istiyorum, kendisini büyük bir baskı altında ve daha kötü bir araçla izlememiz gerek bu yorumu yapabilmek için.

Yarış performansı konusunda Alonso gerçekten başka gezegende. Sıralamada Massa'ya geçildiği haftasonunda yarışta galibiyetten sadece bir kaç saniye geride bitiriyorsa yarışı, sadece aynı aracı kullanan takım arkadaşını değil, iki red bull bir mclaren'i geride bırakması bir örnek olarak verilebilir. 2003'ten beri böyle ama, Alonso yarışta bambaşka ki sıralamalarını da geliştirdi aslında baya

adam doğru söylüyor görebilenler için
ayrıca dalaveracı ve düzenbazlık dedinizde..
pilotların kanatlarını değiştirdiğinizde..
telsizden habire vettelin podyumunu bozma ve pozisyonumuzu korumamız lazım denildiğinde ne oluyor..

yada önde giderken ben yolu göremiyorum halleri..

ve parmak çoçuğun etrafında dünyayı dönderme halleri bunların hepsi ne oluyorsa o adamda öyle biri.

parmak çocuğu gördük bu sene starda 1 başlasın anca diğer türlü japonyada Alonsoyu geçeceğim diye bir yerlerini yırttı fakat yok el kol sallayarak geçtiği adamlar cabası.

en ufak baskıda pist dışına çıkması..
hamiltonun arkasında kuzu kuzu takip halleri..

hala bir çaylak hızlı arabanın şanslı çocuğu rekabetçi bir sezonda görmek isterim meşrubatçı pilotunu şu anda koca bir sıfır bana göre.

vettel'in ne kadar ii olduğuna kafalarının basması için motogp'teki stoner örneğinin illa burda da tekrarlanması lazım demekki, anca kalın kafalarına ozaman girecek bu adamın nasıl bir yetenek ve nasıl bir şampiyon olduğu…

ducati'yi stoner'dan başkası süremiyor yok şöle yok böle dendi haklı da olabilirler ona göre yapılmış bi motordu ve sadece o ducatiyle kazandı, DOKTOR bile şu anda acı çekiyor o motorla ama stoner bu yıl geldi hondayla da sezonu domine etti ve stoner kötü dienler de çenelerini kapamak zorunda kaldı..vettel de ileride, tahminimce de schumi'den sonra mercedes'te bir dominasyon kurup herkesin ağzını açık bırakıp, laflarını yedirecektir!!!

Arkadaş vettelin alonso ve hamiltondan daha iyi olmadığını nasıl söylüyor anlamıyorum en iyi araçla çok rahat şampiyon oluyor diye bir insana nasıl iyi değil denir anlamıyorum ya tamam aracı en iyisi ama o da kazanıyor aracın hakkını veri,yor daha ne yapsın hala alonso ve hamilton dan iyi değil diyor ne yapacak bu adam tek suçu sezonu domine etmesiii 15 yarışın 9 unu kazanmış hala çok iyi değilmiş

bu adam ne zaman bi açıklama yapsa altında bi bit yenigi arayasım geliyor. Bu açıklamasında da aklıma ilk gelen şu oldu. Vettel çok fazla ön plana çıkmaya başladı yani briatore vetteli direk rakip olarak görüyor Alonso için. Hamilton da şu aralar bir tehdit olacak şekilde sürüş gerçekleştirmedigi için hamiltonu övmekte sorun görmemiş bana kalırsa

Tek tur performansları bence şu şekilde:
1- Hamilton
2- Vettel
3- Alonso

Bu 3 pilotu yarış performansı bakımından kıyaslarsak şu şekilde sıralardım:
1- Vettel
2- Alonso
3- Hamilton

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir