Kategoriler
Formula1

Schumacher: "Başarılı Olmak İçin Geldim"

Schumacher, son yarışlarda aldığı istikrarlı sonuçlarla birlikte takım arkadaşıyla arasındaki puan farkını 3’e düşürdü.

Schumacher “Benim için bunun bir önemi yok. Önde olup olmamam konusunu sanırım bir süre önce yine konuşmuştuk. Bunun pek önemi yok. Benim için önemli olan takım olarak doğru yönde ilerlememiz, aracı ön pozisyonlar için mücadele edebilecek seviyeye getirmemiz. Ardından ona karşı nerede olduğum önemli olacak.” dedi.

Son yarışlarda performansının artmasıyla ilgili olarak Schumacher “Bunun tek bir nedeni yok. Bir çok şeyin birleşimi sonucunda oldu ve aracımızdan % 100’ü daha sık çıkarmaya başladık. Bu her zaman olmuyordu ancak 3-4 yarıştan beri bu açıdan çok istikrarlıyız.” dedi.

Schumacher, Aldo Costa ve Geoff Willis’in takıma katılmalarının büyük motive kaynağı olduğunu düşünüyor.

Schumacher “Buraya Mercedes’le başarmak için geldim. 2. yıla giderken ya da ilk 1.5 senenin ardından artık oyunumuzu yükseltmemiz gerektiği açıktı.”

“Harika mühendislere ve çalışanlara sahip olmamıza rağmen daha fazla kapasiteye ihtiyacımız vardo ve bu iki isimle onu da yaptık.” dedi.

“Schumacher: "Başarılı Olmak İçin Geldim"” için 0 yanıt

bence 1991'den bu yana ki en iyi schumacher'i izliyoruz. bir çaylak kadar hırslı, çok tecrübeli ve de İNANILMAZ DERECEDE HIZLI…geriye sadece 8. şampiyonluğunu kutlamak kalıyor…

8. şampiyonluğunu kutlamadan bi yere ayrılmıyoruz. Sende bunu zaten başarıcaksın bizede tadı kalıcak. Seni seyretmek ve fanın olmak paha biçilmez

Bu sefer daha tecrübeli kişiler var takımda böyle bir hata yapacaklarını sanmam ortasını tutturacaklardır. Aslında olay ayrıntılarda gizli. Ufak detaylardan Df çıkarabiliyorsanız başarılı oluyorsunuz Newey in yaptığıda bu.

Efsane her ne kadar rosbergle olan mücadelede mütevazi davransa da bu yıl ki hedefinin rosbergin önünde bitirmek olduğunu düşünüyorum.
Etrafın tüm engelleme ve küçük düşürme çabalarına rağmen , hiç kimsenin cesaret edemeyeceği bir dönüşü gerçekleştirmiş olması en büyük başarıdır.

Evet Şumi bizde senden bunu bekliyoruz başarılı olmanı istiyoruz. Bir takımı aşağılardan alıp yukarılara taşıyabileceğini göstermeni bekliyoruz. Senin takım arkadaşını geçi geçmemen umurumda değil. Mgp yi zirveye taşıman zaten nasıl bir pilot olduğunu gösterecektir zaten o zamanda bu polemikler ortadan kalkacaktır. F1 de önemli olan sadece hızlı olmak değildir bunu biz biliyoruz haydi Şumi göster kendini önümüzdeki sene ilk adımı atalım !

İsmin ne olursa olsun, hangi ırktan olursan ol, eğer 7 şampiyonluk elde etmiiş bir pilot isen; seni şampiyonluk dışında hiçbir sonuç tatmin etmez. Diğer sonuçların hiçbir önemi yoktur.

Açıkcası Seneye Herşey Farklı Olabilir..Tabi Mercedesin İçindeki Sivri Zekalar Çıkıp Yeni Birşeyler Bulmazsa (Kısa Dingil Gibi ) ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir