Kategoriler
Formula1

Vettel Yarışta Lastiklerin Yetmeyebileceğinden Endişe Ediyor

Vettel: “Azami olarak 5 (pitstop) yapabiliriz. Elimizdeki lastik sayısı o kadar. Belki de damalı bayrağı geçmek için de geçiş lastiklerini kullanırız”

“Belki de işler beklediğimizden daha iyi olur; veya daha kötü. Lastikler üzerine çok sert bir pist. Uzun düzlükte bile (lastiklerin) dinlenme şansı yok. Yani o kadar da kolay değil”

“Bugün öğrendiğimiz her şey, önümüzdeki iki gün için çok değerli değil. Ama araç iyi durumda. Önemli olan bu”

Pirelli, Kore GP için yumuşak ve süper yumuşak lastikleri tercih etti ve sınırları zorlamak istedi. Yarış için lastikler bu kadar önemli olunca da pilotlar Cumartesi günü sıralamada bunu düşünerek muhafazakâr bir yaklaşımda bulunabilirler.

Vette günü McLaren pilotlarının ardından 3. tamamladı ama Alman pilot, endişe etmediğini söyledi.

Vettel: “Diğer hafta sonlarından daha zor olduğunu düşünmüyorum. Diğerleri, başka yarışlarda yarım gazla gitmişse kötü; ama diğer yarışlardan daha zor olmasını beklemiyorum”

“Kimin daha rekabetçi olacağını göreceğiz. Bu öğleden sonraki şartlarda McLaren çok güçlü göründü ama birkaç Cuma günü daha bunu görmüştük. Yani bir şey söylemesi zor”

“Vettel Yarışta Lastiklerin Yetmeyebileceğinden Endişe Ediyor” için 0 yanıt

Kuru havada antrenman yapılmadı henüz. Bu yüzden kuru zemin lastiklerinin ne kadar dayanacağı konusunda kesin bir bilgi yok. Lastik aşınması beklenenden daha az ya da fazla çıkabilir.

pirelli ne diye süper yumuşakları getirdi anlamadım cidden. zaten şampiyon belli biraz şamata olsun istediler heralde 🙂

Vettel: "Azami olarak 5 (pitstop) yapabiliriz. Elimizdeki lastik sayısı o kadar. Belki de damalı bayrağı geçmek için de geçiş lastiklerini kullanırız" 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir