Kategoriler
Formula1

Pilotlar Pit Çıkışında Işıkla Uyarılacak

Bu karar, bugün Nico Rosberg ile Jaime Alguersuari arasında yaşanan olayın tekrarlanmaması amacıyla alındı.

Kore pisti, pit alanının çıkışının otomobillerin piste birinci virajdan tekrar gireceği şekilde dizayn edilmiş. Bu da virajı geniş alan bir pilotun pitten çıkan bir pilotla çarpışması olasılığını güçlendiriyor.

Özellikle Rosberg- Alguersuari olayının ardından bu durumdan rahatsız olan pilotlar konuyu cuma akşamı pilotlar brifinginde masaya yatırdılar.

Hafta sonu için pit çıkışının yeniden düzenlenmesi gibi bir durum söz konusu olmayacağından, pilotlar pitteki ve pistteki pilotların pit çıkışında olası bir soruna karşı ışıklı bir sistemle uyarılması kararına aldı.

Ancak bu çözüm sonucunda pilotların ilk virajda pistteki beyaz ışıklar ve pitteki ekstra mavi ışıklardan kafalarının karışabileceği düşünülüyor.

“Pilotlar Pit Çıkışında Işıkla Uyarılacak” için 0 yanıt

İstanbul park seyir ve pilotlar için en harika pistlerden biri ancak seyirci için (Herman Tilke'de itiraf etmiştir) en kötü pistlerden biri.Bulunduğunuz tribünden sadece maxiumum 1-2 viraj görebilirsiniz.

bu pisti de hermann tilke yaptı diye biliyorum ben ama siz öyle diyorsanız vardır bi bildiğiniz bahreyn konusuna katılmıyorum ben çok sıkıcı oluyor sepang.çin ve istanbulpark en güzel pistleri eğer bu da onunsa bu da güzel

pistin tasarımı Hermann Tilke'ye ait,
Hermann Tilke'nin özellikle İstanbulpark pistinin tasarımından sonraki tasarladığı F1 içindeki pistlerin tümü berbat,
ne oldu bu Hermann Tilke'ye anlamış değilim,
Sepang pisti,Bahreyn pisti,Şanghay pisti ile İstanbulpark pisti en beğendiğim,keyif aldığım ve zevkle izlediğim pistlerden. (bu dört pistin tasarımı Hermann Tilke'ye aittir.)

Cok kotu bir cikis insallah kaza yasanmaz..oyle yerden piste cikisi hangi akla hizmet kabul edildi oda ayri bir konu

pit çıkışı çizgisi çok garip komedi gibi.orada tekrar kazalar yaşanabilir.pit çizgisi pitten çıkan pilota kaçış alanına yönelmesini işaret ediyor gibi.fia buna nasıl izin vermiş anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir