Kategoriler
Formula1

Barrichello: "Kariyerimdeki En İyi Turu Attım"

Eskisi kadar iyi sürüş yapıp yapmadığı sorulduğunda Brezilyalı, 1Suzuka’da attığım sıralama turunun 19 yıllık F1 kariyerimde attığım en iyi turlardan biri olduğunu düşünüyorum. Sadece onüçüncülüğü elde etmeye yetti ama o turu elde edebilmek için çok zorladım. Cuma günü kaza yaptığımda arka kanadımı kaybetmiştim ve tüm hafta boyunca eski kanatla yarıştım. Düzlükte çok yavaştı. Bu yüzden gerçekten sihirli bir tur ortaya çıkarmam gerekiyordu.” dedi.

Barrichello, Kore’deki yeni pisti de beğendiğini geçişe elverişli olduğunu ve bu yıl DRS sayesinde güzel geçişler görebileceğimizi söyledi. Barrichello Kore’de 320. grand prix’sine çıkacak.

“Barrichello: "Kariyerimdeki En İyi Turu Attım"” için 0 yanıt

Evet 2003 Japonya'da da yarışın sonuna kadar raikkoneni arkasında tutup 2 puan farkla schuminin şampiyon olmasını sağlamıştı barrichello. tabi o zamanlar hakkinen sonrası takım değiştirmeyip gümüş okları desteklediğimden çok sinir olmuştum barrichelloya ancak şimdiki belkide yaşlarından daha çok sene yarış tecrübesi bulunan bir pilota karşı seviyesiz yorumları gördüğümde üzülüyorum. insanların artık yorum yaparken yetenekleri neye göre değerlendirdiğin çok merak ediyorum, bunun son örneğini heidfeld vs senna olarak görmüştük.yazık çok yazık.

kesinlikle haklısın. Barrichello ilk yarıştığı zamanlarda yağmur ustası olarak adlandırılan bir pilot. şu an da çok kötü olduğunu düşünmüyorum ama gençler sponsorlarıyla geliyor ve en azından gelecek vaad ediyorlar. barrichello en eskisi ama artık işler değişiyor maalesef. bu ve son zamanlardaki açıklamaları sadece koltuğunu sağlama alma maksatlı.

gerçekten f1 sever biri olarak şu yapılan yorumları okurken üzülüyorum.ilk defa yazıyorum bu sitede ki takip ettiğim en güzel f1 sitelerinden biri emek harcayanlara teşekkürler..2000 yılından bu yana yani 11 yaşımda bu sporu izlemeye başladım ve f1 tarihine geçmiş olan bir pilota,içindeki hala yanmakta olan f1 tutkusuna saygı duyulması gerekir.f1 izlemek sadece yarış kazanan pilotları desteklemek fanatiklik derecesinde hele hiç değil.bu sporun birçok dinamiği var.barrichello bu adam 94 san marinoda sıralama turlarında kaza yapıp komaya giren ve oradan dönüp bu sporu hayatı yapıp yarışmış ve hala yarışan adam ve hala devam etmek isteyen bir pilot.içindeki bu isteğine ve yaptığı açıklamalara yapılan saçma sapan yorumlar f1 sever diyeceğim ama diyemiyorum çoğu kişi oturup düşünsün şu sporu ne kadar anladıklarını..

Burası yayın hayatına başladığından beri oldukça kaliteli üyelerle yürüdü. Oldukça kaliteli yorumlar gördü. Ama kader o ki hep en güzeli ile değil , kötüsü ile hatırlıyoruz. İltifatları değil, ettiğimiz düşük kelamları hatırlıyoruz.

Ama biliyoruz ki; büyük bir elit kitle tarafından, dikkat ve hassasiyetle izleniyoruz.

Birileri buradan biraz olsun motorsporları kültürü alabiliyorsa, ne mutlu bize !

ne demek , hiç önemli degil aksine eski yarışlardan konu açtıgın için ben teşekkür ederim eski yarişlardan konuşmak beni hep mutlu ediyor
aslında sitede f1i bilen epey kişi var da genelde yorumlar fanatiklik boyutuna kaçıyor o zamanda kaliteli tartışmalar yaşanmıyor

düzeltmen için teşekkür ederim. o yarışları hala çok net hatırlıyorum.Sizin gibi bilgili kişilerden yorum aldığım içinse mutluyum.Demek ki burada gerçekten F1 bilgisi olan kişilerde var.

gerçekten de o yariş çok mükemmeldi hatta yariş bitiminde schumi mclarenlerden puan çaldıgı için barrichelloya sarılmıştı ,bu arada ufak bi düzeltme yapayım son turda geçtigi kişi trulliydi

Gerçekten küçük düşünen F1 hakkında bilgi sahibi olmayan insanlarsınız.Biraz araştırın F1 tarihinide ona göre yorum yapın sizi Alonso – Hamilton – Vettel – yada bunlar gibi 2 günlük pilotları destekleyenler. Gp2 den yada F1 okulundan F1 e gelip, en iyi takımın koltuğuna oturup, yarış kazandılarmı takımı öven , kötü yarıştıklarında ise başka takıma geçebileceğini söyleyen basit pilotları bir seyler sanıp durun! Hakkında konuştuğunuz adam F1 in en kötü takımları ile kariyerine başlamış ve bugün bu noktaya gelmiş bir insan.F1 in simdiye kadar gördüğü en tecrübeli pilotu. Siz daha F1 in ne olduğunu bilmez iken Steward ta Schumacher- Hakkinen'e karşı yarışan adam. 200 yılı Almanya GP de Ferrari ile 18. sıradan başlayıp son 11 turda yağmurdan dolayı herkesin muson(siz bilmessini bu lastikleri, eskiden vardı) lastikleri takılı oldugu halde Barrichello yumuşak kuru zemin lastikleri ile 11 tur Hakkinen i arkasında tutmus ve galibiyet kazınmış bir pilot. 2004 yılı Fransa GP finişe son virajda Fisichella yı geçen bir pilot. Şampiyon olması için Schumacher'e yol veren pilot.Ferrari açalarını bütün kış test edip Schumacher in kazandığı şampiyonlukların zeminini hazırlayan pilot. Brawn GP de Button'a bilgi vermeyi kesip yarış kaznmaya başlayan sezonun 6. yarışından sonra Button'ın ve babasının '' garajın diger tarafından bilgi akışı kesildi deyip '' Button'ı şampiyon yapan pilot.Sizler onun içindeki bu yarışma isteğini takdir etmeniz gerekirken ona saygısızlık ediyorsunuz. Yorum yazmadan durup bir düşünün.Kim hakkında yorum yazdığınızı ve sonra yorum yapın.

geçende beşiktaşda hayatımda en hızlı otobüse bindim. baktım 110 geliyo, kers taksan o kadar hızlı koşamazdım. kamikaze gibin daldım otobüse 🙂 hayatımın en iyi fastest lap ıydı 🙂
akbille 3,25 kuruş basınca bütün zevkim kaçtı. bıraktım yarışı :))

bu da benim anımdır ahah 😀 baricello 20 senedir boşa yarştın dimi 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir