Kategoriler
Formula1

Schumacher, Vibrasyon Sorunundan Dertli

Schumacher, sıralamaların 2. seansında pitten çıktığı anda ortaya çıkan vibrasyon sorunu nedeniyle turunu tamamlayamadı ve yarınki yarışa 12. sıradan başlayacak.

Schumacher “Bugünkü sıralamaların olumlu yanlarından başlarsak yarış için 2 set temiz lastik ayırdım ve bunun her zaman faydası vardır. Diğer taraftan olanlar kötüydü. 1. Seansta her şey normaldi ve normal koşullarda lastiklerden alabileceklerimizi aldık. 2. seansta sadece tek turun yeteceğini gördük.”

“Ancak pitten çıktığımda bir şeylerin doğru olmadığını hissettim çünkü hemen vibrasyon oluştu. O andan sonra farkın ilk 10’da kalmaya yeterli olmasını umduk ancak öyle olmadı.”

“Artık ne olduğuna bakacağız ve yarınki yarışta pozisyon kazanmaya çalışacağız.” dedi.

Sıralamaları 7. sırada tamamlayan Nico Rosberg “Bugünkü sıralamalardan oldukça memnunum. Sıralamalar ve yarış için doğru ayarları bulmak her zaman zordur. Özellikle de sınırlı sayıda kuru zemin sürüşü yaptığınızda daha zor olur bu yüzden bir set yumuşak lastik ayırdığımız için mutluyum.”

“Yarın ilk 6 sürücüyü yakalamak zor olacak ancak umarım iyi bir kalkış yapar ve pozisyon kazanırım. Çok fazla pit olması açısından ilginç bir yarış olacak ve elemanlarımızın yarın pitte yine harika iş çıkaracağından eminim.” dedi.

 

“Schumacher, Vibrasyon Sorunundan Dertli” için 0 yanıt

Shumi'nin geriden başlaması heyecan veriyor.Geriden başladığı her yarışta birkaç sıra kazanacağını biliyorum ve zevkle izleyeceğim.

Starttan sonraki ilk viraj çok yakın ve çok dar. Ciddi bir yığılma ve pozisyon kapma mücadelesi olacak.
Efsanenin okısımda çok dikkatli olması gerek.
Allah Korusun bir olaya karışmazsa o virajdan en az 2 sıra kazanıp çıkacaktır.
Sonrada 3. viraj gelicekki orasıda riskli orada 1 sıra kazanıp olaya karışmazsa 5-6 bitirme ihtimali yüksek.
Hadi bakalım dualarımız seninle, Allah yardımcın olsun.

Mgp pilotları herhangi bir kaza arıza yağmur vs olmaması durumunda 7 ve 8. sırayı alırlar aracın potansiyeli bu kadar daha fazlasını beklemek hayal olur. Not: Hep beraber yağmur duası yaparsak belki birşeyler olabilir 🙂

olsun adamım.zaten sıralamalar bence yarın önemini yitirecek.senin yarış preformansını herkes farkında.süper bir kalkışla 3 sıra kazanabilirsen yine bu araca rağmen tatmin edici ve eğlenceli bir yarış izleyebiliriz.Tek endişem şansız bir kazaya karışman.Umarım böyle bir şey olmaz.GO shumi

Nedir bu vibrasyon sorunu nerden kaynaklanıyor ve neden garajdan çıkan araçta oluor anlamıyorum.
Zaman turundan önce bu durumun farkındaydılar ama yinede zaman turu attırdılar.

schumacher ne zaman rosberg e yaklassa basına bir takım isler geliyor örn geçen sene yılın yarısında hep mekanik arızalar yasaması ve bu senenin basındada sürekli aynı arızaların devam etmesi rosberg se son bir kaç yarıstır problem yaşadı onun dısında iki yılda doğru düzgün bir problem yasamadı ilginç gercekten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir