Kategoriler
Formula1

Güncel: Vettel'e Ceza Yok

Red Bull sürücüsü, sıralamaların son seansında pite dönüş turunda 5. virajı keserek yoluna devam etti.

Sıralamaların ardından FIA, Vettel’in inceleme altında olduğunu duyurdu.

Geçen hafta 2. şampiyonluğunu kazanan Vettel sıralamalarda pole pozisyonunu kazanan Hamilton’un ardından 2. olmuştu.

Güncel: Yapılan incelemenin ardından Vettel’in herhangi bir avantaj sağlamadığı için cezaya gerek olmadığı açıklandı.

Olay anını video galerideki sıralama videolarından görebilirsiniz…

 

“Güncel: Vettel'e Ceza Yok” için 0 yanıt

Sanmıyorum Vettel'in Lewis tarzı bir yola gireceğini, Vettel yaşına göre çok olgun ve karakteri oturmuş birisi…

Benim anlamadığım, bu durumda niçin Vettel'e telsizden "çabuk pite dön, %100 kers kullan" dediler?

Herhalde araç üzerinde bir ayar değişikliği yapacaklardı, kalan zamanın yeteceğinden emin değildiler.

geç yayınlandığını zaten biliorum arkadaşım, vettel'in de bunu oyüzden yaptığını dünya alem tahmin edebilir..diceğim o ki vettel eğer bu hareketi yapsaydı üstüne aracı pite çekilmeden hemen pit-stop yerinde tekerleklerini değiştirip tekrar piste çıksaydı ve son anda tur derecesi atsaydı o ceza anasının ak sütü gibi helaldi ona çünkü pisti kesip turu öle atmış olacaktı ama ne bunlara gerek kaldı ne de vettel tura son anda yetişti..kısaca ewt başka pilotta bugünki gibi bu şartlarda bi olay yapsaydı bana koymazdı, turunu etkilemedi çünkü..

Telsiz konuşmalarının geç yayınlandığından haberin yok sanırım. Anlık yayınlandığını varsayalım o şikanı kesmeseydi hızlı zaman turunu atabilecek miydi buna inanıyor musun onu söyle veya sevmediğin bir pilotun "mesela Lewis Hamilton" aynı hareketi yapsaydı aynı şekilde ceza almaması normal diye kabul edebiliyorsan benim içinde sorun yoktur diyebilrim

Canlı izlerken gördüm. Dedim oh ne güzel dünya. Ama hiç bir yaptırımın olmayacağı zaten biliyordum. Ama bir para cezası olmalıydı. Hem takıma hem pilota.

sabah erkes saatte olduğundan kimse dikkatli izlememiş sanıorum aşağıdaki yorumları okuyunca biraz bunu anladım..vettel q3'te ilk bölümde piste son çıkan isimdi hamilton'ın derecesinden yaklaşık 20-35 sn sonra tur derecesi kaydetti ve tur attıktan sonra 2.sektörün sonuna kameralar vettel'deydi, bu sırada u virajını dönmedi ve pisti kesit, tam kestikten 3-4 sn sonrasında da red-bull'un telsiz konuşması ekranlara yansıdı..vettel'in acelesi vardı ewt hatta son sektörde 19.8 gbi bi derece elde etti ki kendisinin en ii son sektör derecesini yaptı piste dönüş turunda ama pitte yaklaşık 30 sn kaldı belki de daha fazla yani ordaki virajı kesmeden elde edeceği 4-5 saniyenin kat kat üstünde süreyi pitte geçirdi, yani kısaca ceza almaz gibime gelio..

pite donus turundaydi ve yavas bi sekilde gidiyordu, acelesi var gibi gozukmuyor vede yaris cizgisini bos tutmak adinada viraji kesmis olabilir, ceza verilecek bisey yok bence bir avantaj elde etme cabasi gormedim ben

videoyu ilk defa izledim az önce,
gerçekten çok şaşırdım,
Vettel'den bunu beklemezdim,
ama ne yalan söyleyeyimki bu görüntüyü izledikten sonra güldüm ben,
herhalde kendince eğlence arıyor olabilirmi diye kendime sormuyorda değilim yani 🙂

Mc_ bunun gibilerine cevap verme,
bırak yazsın,
yeterki sen cevap yazma,
zaten kendi dile getirdikleri ile rezil olmaya bayılıyor olsa gerek,
kendini nimetten saymak bu olsa gerek,
boşverrrr sallaa gitsin.

prd haberdede yazıyormuş zaten,
gerçekten o kısmı nasıl atladım hayret,
kafam başka yerdeydi galiba 🙂

Su olaydan ceza gelmemeli.ama gelirse iyi tarafi vettelin arkalardam yuselip yukselemeyecehini gormek.yarsa katacagi keyif.gelsin be 3 5 sira cezasi:)

Suzuka'da önünde pisti tıkayan bir pilot olduğu için Schumacher pist dışına çıkmak zorunda kaldı. Zaten amacı pisti kesmek olsaydı çimlere çıkmak yerine yandaki asvalt alanı kullanarak pisti keserdi.

2. düzlüğün sonundaki u dönüşü varya u dönmeyim yanındaki düzlükten devam ettide ceza alırsa çok saçma olur

bu parmak çocuk öyle ballı ki cezaları hakedip kurtulma sıralamasında hamiyi geçebilir böyle giderse. her hafta bir hile ve dalavera

biraz dürüst ol be kardeşim sanki kağıt oyunu oynuyorsun

bence yanlış düşüncedesin,
ceza verilmeli,
böyle şeytanlıklarra,kurnazlıklara hele hele F1'de saniyeler hatta ve hatta saliseler önemli olduğu bir sporda müsamaha gösterilmemelidir.

ceza alabilir , çünkü az benzin almış olabilir ve bu yüzden viraj kesmiş olabilir . sadede gelirsek , ceza alması anormal olmaz , yoksa herkes az benzin alır ve kesilebilecek her virajı keserler dönüş turunda .

dönüş turuydu bende dikkat ettim, muhtemelen telsizden uyardıkları için hızlıca pite dönmek için yaptı, telsiz konuşması bize geç yansımış olabilir bu noktada. bu tip bir ceza görmedim daha önce, ama gerçekten de zaman turu atabilecek o bir kaç saniyeyi buradan çıkardıysa ceza verilebilir. ancak ben pek sanmıyorum bir şey çıkacağını, çıkmamalıda.

Hepimiz bazen yapa biliyoruz böyle küçük hatalar önemli değil. Ama başka bir yabancı kaynakta okuduğuma göre Q3 de ikinci tur için hazırlık yapmak için gara dönerken kesmiş buda yedi saniye yada on saniye kazandırmış tahminler bu yönde.

Pite dönüş turunda farkettiyseniz takım telsizinden pite dönmesi için acele etmesi söylendi ve o da virajı keserek devam etti bir kaç saniye kazanmak için…Bu telsiz konuşması sebebiyle kasıtlı olarak virajı kestiği kanısına varılıp ceza verilebilir.Ancak verileceğini sanmıyorum ben de…

evt pite dönüş turuydu ama zamanda çok kısıtlıydı vettele telsizden olabildiğince hızlı pite gelmen gerek dediler o da virajı kesti sonuçta bi avantaj sağlama var bece ceza verilmeli grid cezası böylece vettelin arkalarda neler yaptığını görürüz!!

Pite donus turunda diyor.istedigi gibi gider diye biliyorum.sonucta zaman turu degil ve kendine herhangi bir avantaj sagladigini dusunmuyorum.ama kural nedir onuda bilmiyorum.ceza alirsa sacma olmazmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir