Kategoriler
Formula1

"Ferrari Sıralama Performansını Geliştirmeli"

Alonso Kore’deki yarışın ardından, “Yarışın sonunda yeterli tempomuz vardı ve evet, yumuşak lastiklerle oldukça hızlıydık. Ama zaten neredeyse maksimumdaydım. Yani yaptığımdan daha iyisini yapamazdım.”

“Bu, sıralamalarda kötü olmamızın getirdiği bir sonuç. Genellikle pazar günleri cumartesi günleri olduğumuzdan daha iyi oluyoruz. Çünkü sıralama performansımız çok iyi değil. Yarışın sonunda kendimizi öndeki gruba çok yaklaşmış olarak bulsak da artık çok geç oluyor.”

“Cumartesi günleri performansımızı geliştirmemiz, daha yukarıda yer almamız gerek. Sonrasında pazar günleri tempomuzun onlara çok benzer olduğunu göreceğiz.” diyor.

Alonso yarışın başlarında üçüncü virajda Petrov ile aralarındaki temasta da şanslı olduğunu belirtti.

“Pitten çıkıyorduk ve bir grup araç geçiyordu. Bu pit çıkışı da oldukça zorlu. Vitaly ve ben DRS noktasına beraber geldik ve DRS’leri kullanabilecektik. O hava boşluğunu kullanarak beni geçti. Ben de onun hava koridoruna girdim ve birlikte herkesten neredeyse 30 km/s daha fazla hıza sahip olduk. İkimiz de çok geç fren yaptık. Ben kaçış alanına çıkabildiğim için şanslıydım. O değildi ve kendimi Michael’in önünde buldu. Otomobillerden biri de neredeyse bana çarpıyordu ama son anda gördüm ve kazadan kaçındım. Yani sorun olmadı.”

Yarışın sonlarında telsizden yaptığı ‘Pes ediyorum’ yorumu sorulduğunda ise Alonso, “Önümdeki otomobilleri yakalamak için neredeyse 20 tur boyunca sıralamalardaymışım gibi turlar attım. Bitime iki tur kala son virajda neredesye duvara çarpıyordum. Takıma kaç tur kaldığını sordum ve iki tur olduğunu söylediler. Ben de onlara yapamadığımı, bugünlük yeterli olduğunu söyledim.” dedi.

“"Ferrari Sıralama Performansını Geliştirmeli"” için 0 yanıt

Ferrari yarış temposuyla kazanacak durumda. Tek problem sıralamalar ve tabi lastikler. Bir türlü ısınmıyorlar.

şayet bu şasisiyle Ferrari'yi sıralamalarda hızlı hale getirirlerse, pazar günleri yavaş olacaklardır.

tek turda hızlı olmamaları lastik ısısı probleminden, üst sınıra çabuk ulaşamıyor F150.
optimal sıcaklıkta uzun süre kalabilmeside onu yarışta iyi yapıyor.

kısaca sıralama için yüksek sıcaklığa aniden çıkabilmesi lastik kullanımını bozacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir