Kategoriler
Formula1

Vettel Hindistan'da Hızlı Bir Pist Bekliyor

Şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından son yarış Kore’de de kazanan Vettel: “Pistin Monza’dan sonra ortalama hızda ikinci olmasını bekliyoruz. Bu da demek oluyor ki ortalama 235 km/sa hızla tur atacağız. Bu yüzden geçiş için birçok imkân olmalı. Hindistan’ı dört gözle bekliyorum ki yeni bir piste giderken hep böyle olurum”

Sporun en genç çifte şampiyonu unvanını da alan 24 yaşındaki Red Bull pilotu, simülatör çalışmalarıyla yarışa hazırlanıyor.

Vettel:  “Hindistan’da yarışmadan önce simülatörde birçok tur atacağım. Şimdiye kadar öğrendiğim şey, pistin 5.14 km. uzunluğunda olduğu ve Yeni Delhi’den 50 dakika uzaklıkta Noida endüstri yöresinde olduğudur.”

“Pist, yavaş virajlarla, birbirinin ardına gelen yüksek hızlı düzlüklerin birleşimi. (pistin kendi içinde) rakım farkı Spa ve Türkiye gibi aşırı derecede ki sürüşe ilave etken olacak”

“Vettel Hindistan'da Hızlı Bir Pist Bekliyor” için 0 yanıt

Pistte F1 2011 de yarıştım,gerçekten çok akıcı ve iyi bir pist olmuş,kesinlikle yüksek downforce pisti,düzlükleri de tatmin edici,rakım farkı ve hızlı S virajları çok hoş,dikkat ettim de sanki birçok pistten viraj örnekleri üstünde bazı rütuşlarla güzel bir kombinasyon yapılmış gibi,ve rakım farkı spa ve türkiye gibi alıştırarak değil de bir anda yükselen ve bir anda alçalan sağlı sollu virajlar şeklinde karşınıza çıkıyor,kesinlikle övgü dolu sözler işiteceğiz,ve pilotlar çok zevk alacaklar,güzel bir pist olmuş…

Hindistan iyi gibi duruyor umarım zevkli yarışlara olanak tanıyan bir pist olur bekleyip görmek lazım.aman abu dabhi gibi olmasın da

Vettel bıle soyluyor cumle arasında artık olumlu orneklerde kullanılan bır pıst ıstanbul park.her f1 ızleyıcının sevdıyı ve sevmedıyı pıstler vardır bazı pıster vardır kı orda her zaman kerslı kersız drslı drs sızı heyecanlandıran seyler olur.sezon boyu ne kadar yarıs olursa olsun benım ıcın avustralya,cın,turkıye,canada,belcıka ve brezılyanın yerı ayrıdır(eskıden ındıana polıs vardı tabıı bır de hep a1-rıng ın f1 gerı gelemsını ıstemısımdır)

Yetkılılerın yenı ve uzun vadelı bır anlasma ımzalamalarını umut edıyorum

monza'dan sonra en hızlı pist mi ? :S

spa ve silverstone'dan hızlı olabileceğine imkan vermiyorum, hatta ve hatta düşük downforce pisti bile değil, bana daha çok malezyayı anımsattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir