Kategoriler
Formula1

Doktor: "Kubica Formula 1'e Dönmeye Hazır"

Polonyalı pilotun el ameliyatını gerçekleştiren cerrah Kubica’nın yeniden yarışmaya hazır olduğunu belirtti.

Geçen hafta Kubica’nın kişisel doktoru Ricciardo Ceccarelli, Polonyalı pilotun iyileşmesi için birkaç aya daha ihtiyacı olduğunu söylemişti. Ancak cerrah Igor Rossello, şu anda Kubica’nın binek otomobili sürebildiğini ve tamamen iyileştiğini söylüyor.

“İyileşti. Tüm parmaklarını hareket ettirip oynatabiliyor. Şimdi onu en kısa zamanda nasıl otomobile oturtabiliriz onu düşünmeliyiz. Yani yarışlar için diyorum. Çünkü binek otomobil kullanmaya başladı bile. İyileşmesi gerçekten mucizevi ama şu anda bilinmeyen bir şey var ki o da yeniden hızlı olup olamayacağı.”

Rossello, Kubica’nın bileği için küçük bir operasyonun daha gerekli olabileceğini ama bunun F1’de direksiyon çevirmeye engel olacak bir şey olmadığını belirtiyor.

“Bileğinin oynaklığı konusunda yapmamız gereken küçük bir müdahale var. Bu tip kazaların ardından el asla eskisi kadar esnek olmaz. Çok çalışması gerekecek. Ama yeniden Formula 1 aracı kullanabilir, üzerindeki butonlara basabilir. Bir yarış pilotundan bahsediyoruz sonuçta, bir piyanistten değil.”

“Ona baktığımda nasıl bu kadar çabuk iyileştiğini düşünmeden edemiyorum. Tüm o kırıklar, yaralar, hepsi iyileşti. Şimdi tek sorun, yine eskisi gibi otomobil kullanıp kullanamayacağız. Bazı limitleri olacak. Düşünün kolunun kesilmesini bile düşünmüştük zamanında. Ama biz işimizi kusursuz şekilde yerine getirdik.”

“Doktor: "Kubica Formula 1'e Dönmeye Hazır"” için 0 yanıt

Safkan bir yarışçı Kubica dönmesini sabırsızlıkla bekliyorum hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmadım Bir gün mutlaka dönecek. Doktorun da dediği gibi bir piyanistten bahsetmiyoruz Bir F1 pilotundan bahsediyoruz. En kötü ihtimalle bir seneyi test pilotluğu olarak atlatsa 2013 de kesin yarışır ölümün eşiğinden buralara kadar gelmesi bile bir mutluluk.

Kubica işine bakan ve gerisine karışmayan hızlı ve saf bir yarış pilotu. Yani tam benim sevdiğim özelliklere sahip. Bence burada önemli olan iyileşmesi. Çünkü "eskisi kadar hızlı olabilir mi" sorusu gereksiz bir soru. Bir yarış pilotu eğer hızlıysa , her zaman hızlıdır.

hepimiz dönmesini istiyoruz. bu sitede pek çok farklı taraftar var. bir alonso-hamilton lafı geçince, birisi şumi, raikkonen diyince birbirimize giriyoruz. ama buradaki hemen herkes kubicanın iyi bir pilot olduğunu ve dönmesi gerektiğini düşünüyor.

o kadar garip haberler geliyor ki artık kimse emin olamıyor. sonuçta geçirdiği kaza da hafife alınacak türden değil.

Bunca kazadan sonra biyonik adam gibi oldu. Umarım eskiye döner. Bir röpartajında elindeki sakatlık yüzünden, F1 öncesindeki bir yarışında tek elle yarıştığını söylüyordu. F1 o kadar basit değil. Ama yine de düzelmesi sevindirici.

Arkadas ben sizin kadar karamsar insan cok az gordum 🙂 Ulke olarak bazi sıkıntılar yasiyoruz dogru ama bu kadar karamsar olmayin, Kubica 2012 ye zor yetisecek gibi ama bence eski Kubica bir sekilde geri donecek, buna kesinlikle eminim. Ilk zamanlar tamam Kubica bitti kolu kopar kesilir asla eskisi gibi olmaz demiyormuydu cogu kimse? bakin doktoru birinci agizdan yarislara donmeye hazir diyor, siz hala kalkmis pesin hukum veriyorsunuz hemde bilmediginiz ve gormediginiz bir konuda..

Kısacası olay şu kubica ölmüş ağlayanı yok.adam artık geri dönmez iyimser olmaya gerek yok.formula 1 aracı ıle kamyon arasına malesef(kubica açısından) fark var.ama sevdiğim bir pilottu kubica son zamanlarda herkes için söylüyorlar bir gün eminim şampiyon olucak diye(kobayashi,sutil,rosberg,di resta,perez,massa,webber) ama bence buna yakın ve gerçekten bunu başara bilecek bir pilottu bu geride saydığım pilotlardan tamamından daha kaliteliydi ama kader işte.ayrıca kubicanın kariyerinin 3. yarışında yanılmıyorsam monza 2006 olması gerekiyordu podyuma çıktığını hatırlıyorum büyük yetenekti yazık oldu

Kubica bence en az 2 sene eski haline dönemez.İsteğimiz tabii ki bir an önce pistlere dönmesi(eski formu ile) ama işin duygusallığını bırakıp gerçekçi olarak bakıcak olursak durum bu.Refleksler,zihin gücü,fiziksel güç vs vs… bunlar cok zaman alıcak çookk.

Orada bahsettiği piyanist gibi parmaklarını estetik kullanmak zorunda değil. Sonuçta serçe parmağınla direksiyonun ucundaki bir düğmeye basmıyor hiç bir pilot. Genel olarak işaret ve baş parmaklarını kullanıyorlar. (çevirirken vs butonu) Benimde elim kırıldı, güç olarak çok büyük farkı olmasada 2 parmağımı %80 kullanabiliyorum. Açılıp kapanma gibi problemler çok uzun süreler fizik tedavi gerektiren şeyler ki, yinede eskisi gibi olmucaktır kesinlikle…

Bir yarış pilotundan bahsediyoruz sonuçta, bir piyanistten değil.

F1 pilotlarının direksiyonda çektiği çileden haberi yok sanırım. direksiyonunda bu kadar düğme olan başka bir yarış var mı? DRS, KERS derken düğmeler giderek artıyor. Pistte sağdan sağdan gidebilir ama monaco, suzuka gibi pistlerde gerekli manevraları yapabileceğini sanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir