Kategoriler
Formula1

Massa: "Ölümler Riski Hatırlattı"

2009’da benzer bir şekilde ciddi kaza geçiren Massa “Simoncelli çok iyi birisiydi ve motorsiklet yarışlarındaki karakterlerden, harika yeteneklerden birisiydi. Arkadaşım olan Dan Wheldon’dan sonra onun bu kadar kısa sürede hayatını kaybetmesi gerçekten zor zamanlar yaşattı ve bu iki üzücü olayın sadece bir hafta arayla olması sadece inanılmaz.”

“Biz yarışanlar tabiki bu riskin her zaman, piste her çıktığımızda olduğunu biliyoruz. Yarışırken pek fazla riski düşünmezsiniz, her zaman zorlarsınız ve bazen çok olur. Ancak aynı zamanda bu tür şeyleri gördüğünüzde fena şekilde şoke olursunuz ve riskin olduğunu hatırlarsınız.” dedi.

“Massa: "Ölümler Riski Hatırlattı"” için 0 yanıt

Webber LeMans'da bir değil tam iki kere aynı taklayı attı.Aerodinamik bir sorun olduğu için araç havada tur attı resmen, çok çok kötü bir kazaydı.Motorsiklet yarışları ve oval pistlerde yapılan yarışlarda her zaman büyük tehlikeler oluyor maalesef.

Mark Webber'in ilginç bir açıklamasını hatırlıyorum Dan Wheldon kazasından sonra… Formula 1'de kendini Moto GP ve Indycar'da olduğundan daha güvende hissettiğini söylemişti tam 5 gün önce (Moto GP'de ölen arkadaşımızdan önce).

Massa son 10 yıldaki en büyük kazalardan birini atlattı. Pistlere ve yarışmaya geri döndü. Mark Webber biraz da şansı sayesinde kurtulmuştu 1999 LeMans taklasından ancak 2010'da aynı hareketten bir daha kurtulması aracın dayanıklılığı sayesinde oldu. Sergio Perez'in Monaco kazası da örnek gösterilebilir.

Motorsporları riskli ekim ayında tekrar hatırladık acı bir şekilde. Ama F1'in en güvenli ortam olduğunu da gördük. Sanırım en son ölümlü kaza Monza'daki kaza parçalarının çarptığı görevliydi ama tarihi net hatırlamıyorum ne yazık ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir