Kategoriler
Formula1

2013'te Amerika'da İkinci Yarışın Olacağı Doğrulandı

Amerika Austin’de gelecek sene bir yarış düzenlenecek ve New Jersey’deki yarışlar birlikte 2007’den beri yarış yapılmayan Amerika’da senede iki yarış gerçekleştiriliyor olacak.

10 senelik olan New Jersey yarışı, Weehawken ve Batı New York yollarında kurulacak olan 3.2 millik pistte gerçekleştirilecek ve Amerika GP olarak adlandırılacak. Pistteki düzenlemeler Hermann Tilke tarafından yapılacak.

Kanada ile arka arkaya yapılması beklenen ve Hudson Nehri manzarasında yapılacak olan yarışta bilet fiyatlarının yüksek olması bekleniyor.

“2013'te Amerika'da İkinci Yarışın Olacağı Doğrulandı” için 0 yanıt

Neden amerikaya ikinci bir pist yapılıyor,indianapolis yarışı medyanın ilgisizliği hatta amerikalı kendini beğenmiş izleyicilerinin ilgisizliğinden f1 den ayrılmadımı.F1 in abd ye ihtiyacı yok onlar uyuz indy car araçlarıyla oval pistte kazalar izlemeye devam etsinler,dünyanın bir numaralı motor sporu organizasyonu abd de olmamalı.

bana o viraj daha çok malezyadaki virajları hatırlattı. Hani start finiş düzlügüne çıkmadan önceki düzlüge çıkmadan önce dönülen viraj gibi. Bitmek bilmeyen viraj denilebilir ona hatta o virajdan bi tane daha var aynı pistte dedigim virajın 1-2 viraj öncesinde

O bolgede 2 yil yasamis birisi olarak diyebilirim ki, West New York ve Weehawken Monako gibi dar sokaklara sahip yerler degil.

Troll gibi gorunecegim biliyorum ama deginmeden gecemeyecegim. West New York' u "Bati New York" diye cevirmek dogru degil, zira West New York, bir ilce adi ve ozel isim. Eger cevirilecekse "Bati Yeni York" seklinde cevrilmeli, eger ozel isim olarak birakilacaksa "West New York" olmali. Su anki durum "Eskisehir" i "Old Sehir" diye cevirmeye benziyor.

yine cadde pisti ve yarışı yine Hermann Tilke 🙁
nedir bu merak anlamış değilim,
geniş alanlı pist yapın ki Hermann Tilke'ye bırakın gerisini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir