Kategoriler
Formula1

Jones "Webber Yarış Kazanacak"

Eski şampiyonlardan Alan Jones’a göre Mark Webber, Avustralya’nın 27 yıllık galibiyet özlemini yakın zamanda dindirecek.

27 önce son yarış kazanan Avustralyalı olan Jones, Webber’in yakın zamanda yarış kazanacağını iddia etti.

Reuters’a konuşan Jones "Mark’ın yarış kazanacağını düşünüyorum. Biraz şansa ihtiyacı var ancak kazanmaya yeteneği var."

"Bu sene Red Bull olarak daha dayanıklılar ve Mark’ın son yarıştaki 5.liği onun hızlı olduğunu gösteriyor. " dedi.

Webber kariyeri boyunca bazı çok hızlı sıralama turlarına imza attı ancak bu hızlılığı yarışta gösteremedi. 2006’da Williams ile Monaco’da ve geçen sene Nurburgring’de aldığı 3.lükler kariyerinin en iyi dereceleri.

Jones "Her zaman sıralamalarda iyi oldu ve biraz daha fazla dayanıklılık olursa Mark’ın yarış kazanamaması için bir neden göremiyorum. Red Bull iyi iş çıkarıyor. Daha dayanıklı oluyorlar ve hızlanıyorlar." dedi.

“Jones "Webber Yarış Kazanacak"” için 0 yanıt

fuji diyince hep aklıma fuji 2005 yarışı gelir. raikkonen son 5 turda 2. sıradaydı ve tur başına 1.1 saniye arayı kapatıyordu fisiyle ve son 2. turda ezip geçmişti . kelimenin tam anlamıyla uçuyordu. webber ise 3. sıradaydı son 5. turda düzlükte alonso dan atak yemişti. güzel yarıştı. webber direnseydi 3. olabilirdi orada. schumi için kabul gibiydi o yarış. alonsodan 2 raikkonen den 1 atak yemişti. webber i tebrik ediyorum açıkçası. istediğinde böyle kapışmalı bir yarışta 3. gidebiliyordu. ama hırs bu, her zaman gelmez haliyle

tahsin emre arkadaş fuji 2007 yi hatırladınmı epey liderdi pitten sonra 2.ciydi.herşey olabilir.ben yağmurlu yarışlarda redbull ve tororossonun öne fırlayacağını biliyorum.biri çıkıp aksini iddia etsin.inşallah bu sezon 3-4 yarış yağmurlu olur spa fuji çin vede avrupalardan biri macaristan olabilir buttonun birinciliği gibi.göreceksiniz vede sonra bu adam redbulların yağmurda fırladığını söylemişti diye.çünkü sünspansiyon sistemleri toro ve red bull un mclaren tarzı ama maclaren den bile daha uyumlu yağmurda.

2005 yılında 3.sırada finish görmüştü monaco'da ilk podyumuydu geçen sene olaylı almanya yarışında rai.yarış dışı kalması ham. ve BMW lerin geride olmasıyla 3.sırada finish gördü ama rb4 yeteri kadar hızlı ve dayanıklı değil yani yarış kazanması şuan imkansız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir