Kategoriler
Formula1

Vettel: "İstatistikler İçin Yarışmıyorum"

Vettel: “Kendi adıma konuşmak gerekirse olduğum yerde çok mutluyum. Son 3 senede birlikte çok şey başardığımızı düşünüyorum. Aşağı yukarı her alanda çıtamızı yükselttik. Bütün takım daha profesyonel, daha bağlı hale geldi ve herkes, başarı için el ele çalışıyor”

Red Bull pilotu, Japonya’da en genç çifte şampiyon unvanına da ulaşmıştı.

Vettel: “Yine aşırı derecede başarılı bir yıl olduğunu düşünüyorum. Elde ettiklerimiz inanılmaz. (Ama) henüz sezon bitmedi. 3 yarış ve kendimizi yine kanıtlama adına şansımız yine var”

Alman pilot, çok başarılı bir kariyere sahip olmasına rağmen hâlâ öğrenecek şeylerinin olduğunu kabul etti.

Vettel: “Nerede gelişilmesi gerektiğini söylemek her zaman zordur. 24 yaşındayım ve öğreneceğim daha çok alan olduğunu düşünüyorum; hem araç içinde hem araç dışında. Her zaman öğrenmeye hazır olmanız gerek. Küçük adımlar fark yaratabilir. Kore’ye bakarken, Japonya’dan dersler çıkarabildik; hem takım hem de ben”

“Bu sporu umursuyorum; tarihini ve rakamlarını biliyorum. Zaman zaman adımın bir yerlerde geçmesinden hoşlanıyorum. Ama kendime galibiyet sayısı vs hedefleri belirlemiyorum. İstatistikler için yarışmıyorum. Bu sporun büyük bir taraftarıyım. Formula 1’e bayılıyorum. Küçük bir çocukken olduğu gibi… Şimdi de değişmedi.”

“Vettel: "İstatistikler İçin Yarışmıyorum"” için 0 yanıt

bnce vettelin başarıları çok uzun sürmeyecektir şimdiden efsane dediğimiz hakkineni yakalamış her zamn böle güçlü bi araca sahip olamaz ki seneye bu başarıyı tekrarlıyacını düşünmüyom seneye ya hamiltonın yada alonsonun yılı olacağını düşünüyom tabi gönlüm alonsodan yana!!!

bu adamın demeçlerini çok seviyorum ya, bir tane tutarsız, bir tane kendini beğenmiş, bir tane ortalığı karıştıracak demeci yok belli başlı pilotların aksine, bu yaşta bu olgunluk herkese nasip olmaz tebrik etmek lazım..

konuya gelirsek; zaten f1'e girdiğinden beri kendini fazlasıyla kanıtladı bana kalırsa, kırdığı rekorlar yakaladığı istatisliklerde onun için pastanın üstündeki krema oldu..bu formunu ve açlığını koruduğu, başına bişi gelmediği sürece bnce yapamayacağı bişi yok..

KOCA YALAN!!
Tıpkı geçen sezon gibi bu sezon da son turlarda en hızlı tur kimde diye sormanın amacı nedir?

Hatalarımdan ders aldım.
Her zaman X takımında yarışmayı hayal etmiştim.
Bu güne kadarki en muhteşem sürüşümdü, araçtan çıkarılabilecek herşeyi aldım.
Takım arkadaşımla çok iyi anlaşıyoruz, iyi dostuz.

Bunlarda pilotlardan duymaya alıştığımız diğer basmakalıp yalanlar..

Almanlar vettel ile aynı fikirde değiller.Hoş gerçi vettelin bu sözleri de inandırıcı değil.
F1 camiası "vettel şuminin rekorlarını kırabilir " diye fasa fiso konuşurken vettelin bunlara duyarsız kalacağını sanmam.
Şimdiden hakkineni yakaladı.Öyle sanıyorum ki bu sezon damon hill 'i de geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir