Kategoriler
Formula1

Tombazis: "İlginç Çözümler Sadece Red Bull'da Yok"

Autosprint’e konuşan Tombazis: “Amacımız, daha Avustralya’ya gittiğimizde rekabetçi olmak.”

” ‘Hâlâ gerideyiz ama başaracağız’ demek istemiyoruz”

“Rakiplerimizin saf veya aptal olmadıkları ortada. Amacımız kazanmak; hiç bir şeyden kaçınmıyoruz. Ama hiç bir şeyi de garanti görmüyoruz”

Maranello kökenli takım, son iki sezona rekabetçi bir araçla başlayamadı ve bu nedenle şampiyonluk yarışında büyük yara aldı.

Ferrari, 2012 için daha agresif bir yaklaşım benimsedi ama Tombazis, son iki senede Red Bull egemenliği görülse de yeni aracın onun benzeri olmayacağını ifade etti.

Tombazis: “Rakiplerinizi göz ardı edemezsiniz. Red Bull kazanıyorsa, ‘ben kendi işime bakarım’ diyemezsiniz.”

“Ama ilginç çözümler sadece Red Bull’da yok. Çözümleri dikkate değer daha yavaş araçlar da var. Mazeretler arkasına saklanamazsınız. Bununla birlikte gelecek senenin aracının birçok farklı çözümlere sahip olacağını düşünüyorum; hepimiz için öyle”

“Ve (2012 aracının) bir Red Bull olacağını söylemek adil olmaz. Bir Ferrari olacak. Birçok alanda farklı olacak; belki de diğer araçlarda yeni çözümler de alınacak. Bir karışım yapılacak.”

Tombazis ayrıca Ferrari’nin, sezonun ikinci bölümündeki gelişimlerin neden işe yaramadığını anladığını belirtti.

Tombazis: “Neyin işe yaramadığını anladık ama tamamen halledemedik. Çünkü Eylül ayında sorunları çözmek sadece 3 yarışa etki eder ve gelecek senenin aracından zaman çalar”

“İşte bu yüzden rakiplerimize yakın kalmakta sıkıntı yaşadık”

“Tombazis: "İlginç Çözümler Sadece Red Bull'da Yok"” için 0 yanıt

Yorumlara bakıyorumda Ferrari , Mclaren gibi asırlık çınarlar 1-2 sene böyle bocaladı diye sanki bu takımlar 2 gün önce kurulmuş gibi söylenmen söz kalmıyor. Acaba RB Düşüşe geçtiğinde neler diyecekler…

İyi de burda kime birbirine laf atmış yada rencide etmiş değil ki. Bu kadar kırılgan olmayın allah için.

Ferrari yle dalga geçmek en büyük hakkım benim çünkü ben McLaren lıyım. Sizde McLaren dalga geçebilirsiniz sizinde en büyük hakkınız.

Dalga geçmeninde bir sınırı vardır sonuçta ve spa arkadaşın yazdığı şeyde gayet makul duruyor. Santander e biraz dokundurmuş, iki sezondur başarısız Ferrari mekanikerlerine de alay etmiş bu kadar yani. Ben mi anlamadım bu yazılanda daha fazlasımı var.

Bazı şeyleri gerçekten çok abartıyorsunuz.

Lewis e kaç sezondur ırkçı laf ediyorlar peki o zaman nerdeydiniz. Geçin bunları…

Bu senede yapamazlarsa zaten bırakıp gıtsinler yapmasınlar bu işi 2 senedir sınır ediyolar adamı çok yazık oluyor alonsoya cok

kopyalamayla sadece kafan karışır vede durmadan yeni parçalar test edip durursun.Koskoca ferrari
kopyadan nemalanmayı düşünüyor. yazık

yani gülmek için illede başkalarına laf mı atmak gerekiyor. Bu kadar mı kendimize güvenimiz olmayan insanlarız? Gülün eğlenin ama başka insanları rencide etmeden. Siz nasıl mclaren'e yada x pilota gönül verdiyseniz, hakaretler yağdırdığınız Fernando Alonso'ya yada Ferrari'ye gönül verenlerde var. Hatta bazı "insanlar" bu gönül verme olayını bile eleştirme cüretini gösteriyor, sanki onun harcıymış gibi. Oysa aynaya baksalar kendileri neredeyse gönülden fazlasını verecekler taraftarı oldukları pilota yada takıma, ve evet bu son cümlede kastettiğim vücudun bir uzvu. Ha tabi bunu eleştirmekte bana düşmemeli, herkes başkasına rahatsızlık vermeden istediğine istediği "gönülü" vermeli değil mi…

Bi gerçek var ki Redbull bütün rakiplerinden hep bir adım önde fakat ben bunun önümüzdeki sezon o kadarda kolay olmayacağını düşünüyorum umarımda öyle olur.Ferrari takımı eleştirilebilecek bi takım olabilir ama küçümsenecek asla…Allah var şimdi rengi bile bi ayrı güzel.Dileğim bu rekabettin içine başa baş mercedesinde girmesi.Biraz renklensin yarışlar,rekabet olsun bi sonraki yarışı iple çekelim…

McLarenciler gülersiniz tabii akşam akşam da gülersiniz sabah sabah da gülersiniz.Size küfür serbest istediğin kadar yazın.Korkmayın.Size SERBEST

Spa arkadaşın yazdığı sadece karikatürsel bir yorum. Senin yazdığın belli ki savunma mekanizmasıyla oluşan hakaretsel bir yorumdu ki kaldırılmış. Yorumun illaki içinde küfür olması gerekmez diye düşünüyorum kaldırılması için.

Spa arkadaşın yazığı yoruma benzer karikatürler yapılıyor başka sitelerde ve herkesin çok güldüğüne eminim onlara.

Abartılacak bir durum olmamasına rağmen abartmayı başarıyorsunuz.

sıpa2000 denen arkadış saçma sapan her yorumu sitede tutuluyor ben cevap yazınca anında kaldırılıyor küfür yok bir şey yok bunuda yayınlamayın zaten

dostum kısmen yanıldın, kısmen haklı çıktın.

az evvel öğrendiğime göre yazımı okuyan bir Ferrari üst düzey yetkilisi, bahis konusu personel hakkında izahat istemiş. haklı olduğun konu personellerin Massa'nın yarış ekibi olduğu.

soruşturmayı yürüten Francesco Frandelli'nin 2. sorusu olan "arkadaşlar sizdeki bu rahatlığın sebebi nedir, ne ayaksınız siz"e verdikleri cevap olan "bizi işe diaz aldı, alayınızı dümdüz ……." ise konunun kapanmasına sebep olmuş.

hımmm. sanırım Ferrari de ki sorun sanılandan büyükmüş.

O resim büyük ihtimalle kore antrenmanlarda çekilmiş. görünüşe göre yerler ıslak, hatırlarsanız antrenmanlar yağışlıydı. ekibin hiçbirinde kask gibi korumalar yok, yani yarış durumu değil, sıkıntı yok diye takmamışlar. Bahsettiğin rahatlık bundan kaynaklanıyor. Hele hele massa'nın işlemlerini yapıyorlarsa çok daha rahattırlar. Malum, yarışta da massanın pitstoplarında epey gevşek ferrari ekibi.

"Ferrari, 2012 için daha agresif bir yaklaşım benimsedi "

resimden de anlaşıldığı üzere agresif yaklaşıma önce personel yönetimi veya stoğundan başlanmalı.

kimi kolları birleştirmiş seyirci misali aksiyonu izliyor. diğer yanındaki ona bu görevinde eşlik ediyor.
2 adımlık yere taşınması gereken burun içinse 2 kişi taşıma işlemini paylaşıyor. (patron o an orada olabilir, dur bende şuna bir el atayım demiş de olabilir. öyle ise makul.)

en uyanık ve beceriksizi resmin tam ortasında olan personel. ön kanatı tutar gibi yapıyor ama resmin derinliği hesaplandığında yaklaşık 3-4 metre geri duruyor. hal böyle iken neyi düşünerek ön kanatı tutar gibi yapıyor anlayamadım.

içimden bir his Ferrari'ye torpille giren çok insan var diyor.

resmi bi açıklama gelene kadar ikna olacağıma inanmıyorum
sutil ya da hulkenbergden biri boşta kalacaksa maldonadoyla anlaşılmasın istiyorum

başlığa bakınca dedim ki sanıorum ferrari bişiler bulmuş, kendinden emin konuşuyor fakat haberin içeriğini okuyunca gördüm ki sanıorum şöle demek istiyor.."sadece red-bull'dan kopyalamakla bi yere varamayacağımızı anladık, diğer ufak takımlarında araçlarını inceleyip onlardan da bir şeyler kopyalayarak toplama bi araç yapıp şampiyonluğa oynamaya çalışacağız"..ne dielim kolay gelsin, bu yönetimle de ferrarici arkadaşlara Allah sabırlar versin..

Araç iyi gidiyor bu sefer arkadaşlar.Hayırlısı ile rekabetçi bir araca sahip olacağımıza inanıyorum ben.Bu sene bizi yakan tasarımdan kurtulduk seneye kazanan araç olmaması için hiçbir neden yok.

resmen biz yapmayacağız ama merak etmeyin sadece redbulldan değil diğer takımlardanda kopyalayacağız diyor adam sonra alonso şampiyon olsun ferrari hersene gıcık etme kat sayısını artırıyor

ferrari aslında iyi politika yapıyor, geçen senenin çoğunluğnda geride oldukları mclaren'den bu sene bir iki yarış hariç gerideydiler.önce mclaren'i yakalaması lazım ki onlarda yeni bir araçla bu sene fena iş çıkarmadı.mp4-27 çok daha iyi olacaktır.hislerim seneye bir rbr-mc çekişmesi izleyeceğiz diyor.ferrari ya çok iyi bir araç yapacak ya da mercedes'e de geçilecek.kolay değil hemen beyler artık agresif oluyorz demek, kurum kültürünü değiştirmek lazım ki aldo costa dışında önemli bir değişiklik olmadı bize yansıyan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir