Kategoriler
Formula1

Ecclestone Birçok Defa Kovulmakla Tehdit Edilmiş

Almanya’nın ikinci en büyük kamu sektörüne ait Landesbank’ın eski bir çalışanı olan Harald Gloeckl, 2005’teki birçok toplantıda Berni Ecclestone’ye, BayernLB’nin onun yerine birini geçirebileceğinin, çünkü onsuz da idare edileceğinin söylendiğini ifade etti.

BayernLB’nin eski çalışanı Gerhard Gribkowsky, Formula 1’in haklarının satışında rüşvet aldığı gerekçesi ile yargılanıyor ve bu olayla Ecclestone’nin de ilişkili olduğu ortada ama Bay E, kendisine şantaj yapıldığı için Gribkowsky’ye para verdiğini söylüyor.

Yaklaşık 50 Milyon $ aldığı söylenen Gribkowsky tutuklanmıştı ve şimdi de duruşması başladı; uzun aylar boyunca da sürmesi bekleniyor.

Çarşamba günü Gloeckl, o zamanda Gribkowsky’ye herhangi bir ödeme yapıldığından haberdar olmadığını, sadece bunu seneler sonra savcılardan duyduğunu ifade etti.

BayernLB’nin Formula 1 olan ilişkisinin bitmek üzere olduğu dönemde Gribkowsky, ekibinin diğer üyeleri olmadan birçok F1 konulu toplantılara katıldı ve Gloeckl’e göre bunu Bernie Ecclestone istemiş.

Gribkowsky başlarda devamlı olarak Ecclestone’yi kovabileceğini söylemiş ama sonrasında Bay E ilen sıkı ilişkilere girmiş.

Tanığın açıklamalarına göre Gribkowsky bankadaki iş arkadaşlarına -iddia edilen rüşvet ödemesi öncesinde- Ecclestone’nin bir defasında 20 Milyon $ ile dolu bir çanta getirmiş; Gloeckl olayla ilgili herhangi bir ayrıntı bilmediğini ifade etti.

Formula 1’in idaresinde büyük etkinliği olan Ecclestone’nin, Kasım ayı başındaki duruşmada kilit tanık olacağına inanılıyor. Bay E, konu ile herhangi bir ilgisi olmadığını; “rüşvet” vermediğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir