Kategoriler
Formula1

Button: "Pistin Doğası Elimizi Güçlendirecek"

İngiliz pilot pistin tasarımının, McLaren’in büyük gelişim kaydettiği yüksek hızlı Spa ve Suzuka’ya benzer olduğunu söyledi.

Button: “Aracı ayarlama açısından Singapur ve Kore’den ziyade Spa ve Suzuka’ya benziyor. Aracımız bu tip pistlerde iyi çalışıyor görünüyor. Bu yüzden piste çıkmayı dört gözle bekliyorum”

“(Kore’de) Red Bull’ların fark yarattığını söyleyebilirim ama düşük hılı çıkışlar ve düzlük hızı çekişinde çok güçlüler. Yüksek hızlı pistlerde biz gerçekten geliştik”

“Kore’de ayrıca önden kayma sorunu yaşadık ki bizim için büyük bir meseleydi. Lewis’in ön kanadında bir kauçuktan etkilendiğini düşünüyorum Bende de taş sıkışmış ki yere basma kuvveti kaybettik. Önceden olmuştu ama çok normal değil ve takım, önlemenin yollarını arıyor”

McLaren pilotu, simülasyon çalışmalarının ardından takımın benimsediği yönden memnun kaldığını ve pisti gezmesinin ardından hafta sonu için heyecanlandığını belirtti.

Button: “Simülatörümüzde yaklaşık 80 tur attım. Ayarlar konusunda benimsediğimiz yönde kendimi rahat hissediyorum. Ayrıca (pisti de) sevdim. Ama gerçeğini görmek gerçekten iyi. Çok eğlenceli olmalı”

“Pisti temizlemek birkaç saat alabilir. Ama pistin çizgisinde gerçekten iyi bir iş çıkarmışlar. Yarın daha iyi göreceğiz ama virajlara girişler, geçiş için iyi görünüyor: Geniş girişler, dar apeks aracı çok yavaşlatacağınız anlamına geliyor; yani iş tamamen frenleme ile ilgili”

“Yüksek hızlı virajlarda da gerçekten iyi çalışmışlar. Çok zorlayıcı ama sevdik. Bir pistte bunlara ihtiyaç duyarsınız. Etrafında dolaştığınızda, pistteki tepeleri daha iyi hissediyorsunuz ki bu iyi. 3. viraj gibi kör, tepe girişler var ki işleri çok heyecanlı hale getiriyor.”

“Button: "Pistin Doğası Elimizi Güçlendirecek"” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir