Kategoriler
Formula1

Button: "Sıralama Gerçekten Felaketti"

İngiliz pilot, 0,7 saniye geride kaldı ama takım arkadaşı Hamilton’un cezası sayesinde yarınki yarışa 4. sıradan başlayacak.

Aracının sıralamadaki performansından memnun kalıp kalmadığı sorusuna Button: “Hayır, hiç memnun değildim. Bu sabah araç harikaydı. Tempo iyiydi. Öğleden sonra ise hiç tutunma elde edemedim; özellikle de ana lastiklerle”

“Yumuşak lastiklerle sürüşlerimde hiç bir zaman temiz tur da atamadım. Trafik korkunçtu.”

Button, antrenmanlarda McLaren’in uzun sürüşlerinin güçlü olduğunu, bunu yarışa yansıtmayı umduklarını ifade etti.

Button: “Şu anda, neden daha iyi bir denge bulamadığım üzerine çalışmam gerek. Sonrasında umarım sıralamaya göre yarışta daha iyi oluruz. Çünkü sıralama gerçekten felaketti.”

“Araç dün ağır yakıt yükünde iyiydi. Umarım yarın da bu dengeye sahip oluruz”

McLaren pilotunun sıralamadaki en iyi derecesi, Felipe Massa’nın kazası sırasında geldi ama Button, bunun başına sorun açmayacağına inanıyor.

Button: “Ben o noktaya gelirken (Massa) çakıl alana gidiyordu. Lastik izlerini gördüm; dumanı gördüm; ardından da sarı bayrakları gördüm. Ama zaten sarı bayrak alanındaydım. Bu yüzden neler olacağını göreceğiz. Ama ben yavaşlamıştım”

“Button: "Sıralama Gerçekten Felaketti"” için 0 yanıt

Ama Hamilton ile fark 0.4. Zaten sıralam turların da kötü olan Button ın aracının pek de bir kaybı olmamış S2 de ve sanırım bişey çıkmayacak bu olaya.

Aslında orta sektör de epey yavaş. .7sn yemiş Vettel' den ki bu pek normal değil. Bana kalırsa yavaşlamış ama Massa' ya nasıl yarıcaksa öyle olsun 🙂

felipe'nin dışarı çıktığını, sarı bayrakların sallandığını görmüş btton. "ama zaten sarı bayrak bölgesindeydim" diyor.

şimdi, felipe'nin kaza yaptığı nokta, 8. virajdaki kerb. ve hemen şikandaki 9. virajda da dışarı uçuyor.
massa'nın 8. virajdaki kazasını, lastik izlerini, 9.virajda girerken oluşan dumanı ve sarı bayrakları gören bir pilot, "zaten sarı bayrak alanındaydım" diyerek gaza asılmaya devam edemez.

çünkü, kaza videosunu bir daha izleyelim. massa'nın kazası nedeniyle belirlenen sarı bayrak bölgesi, 11. virajın çıkışına kadar sürüyor.

dolayısıyla button, 8.virajda olan kazayı ve sarı bayrakları gördüğü halde, 11. virajın çıkışına kadar sarı bayrak sallandığı halde, tam gaz gidemez. ceza gerektirir bu.

Ben o noktaya gelirken (Massa) çakıl alana gidiyordu. Lastik izlerini gördüm; dumanı gördüm; ardından da sarı bayrakları gördüm. Ama zaten sarı bayrak alanındaydım. Bu yüzden neler olacağını göreceğiz. Ama ben yavaşlamıştım

Hımm. demekki tam arkasından geliyormuş. Ben daha önde olduğunu düşünmüştüm. Ama tam kaza gerçekçeşirken geçmiş galiba 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir