Kategoriler
Formula1

Lola, Formula 1'e Girmek için FIA'dan Karar Bekliyor

2010 sezonunda spora girmek için başvurusunu yapan Lola bütçe düzenlemelerinde istediğini alamamasının ardından başvurusunu çekmişti. 

Lola’nın İdari Direktörü Robin Brundle o zamanlarda da Lola’nın takımlarla müşteri ilişkilerini geliştirmek istediğini açıklamıştı.

Brudnle şimdi, “Hazırız ve bekliyoruz. Motor sporları bizim üçüncü işimiz. Bu sene 40 milyon dolarlık ciromuz var. Beş yıl içinde bunun 77 milyona ulaşmasını hedefliyoruz. Ama Formula programımız bizi çok daha ileriye götürür.”

“Eğer FIA 13.takım için lisans verirse bunu yapabilecek kapasiteye sahibiz. Bir motor partnerine ihtiyacımız var. Böylelikle 2014’teki yeni düzenlemeler için otomobilin arka bölümünü geliştirebiliriz.” diyor.
 

“Lola, Formula 1'e Girmek için FIA'dan Karar Bekliyor” için 0 yanıt

26 pilot…26 pilot demek,lider pilotların tur bindireceği araç sayısının,doğal olarak trafiğin artması anlamına gelir.Eğer Virgin ve Dallara(HRT) gibi gridin son sıraları dolsun diye geleceklerse,hiç gelmesinler daha iyi.

Bence , Williams Gibi Takımları Bildiğim Otomobil Firmaları Satın Alsa Daha Güzel Olur Mesela Wolksvagen..En Azından Motor Sağlayabilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir