Kategoriler
Formula1

Formula 1'e Yeni Oyun Anlaşması

Formula 1 resmi oyununun çıkmasından bu yana iki yıldan fazla bir zaman geçmesinin ardından, İngiliz oyun firması Codemasters ile yeni bir anlaşma sağlandı.

Sony’nin geçen yaz çıkarmış olduğu ve 2006 sezonunu kapsayan resmi oyun sadece Play Station konsollarına uyumludu. Codemasters ile yapılan anlaşma doğrultusunda üretilecek oyun ilk defa çoklu formatta oynanabilecek.

Oyun her türlü ev oyun sistemleri ve PC formatlarına uygun olarak üretilecek. Codemasters şirketi ve Formula 1 yöneticileri arasında haftalardır devam eden görüşmeler sonucunda, şirketin yeni oyunu 2009 yılını kapsayacak şekilde önümüzdeki sezonda piyasaya süreceği öğrenildi.

Codemaster şirketi yöneticisi Rod Cousens "Formula 1 oyunun son versiyonunu Orta Doğu ve Çin gibi ülkelerde de yayma konusunda kararlı.Teknoloji vasıtasıyla da F1 kendini büyütmekte kararlı."

"Bilgisayar ve video oyunları üreten firmalar, ileride Formula 1’in seyirci kitlesinin artmasına ve böylelikle dünyaya yaılmasına oldukça büyük katkı sağlayacaklar."

"Yarış oyunlarında dünyaca ünlü bir firma olarak, F1 ile yapmış olduğumuz bu ortaklık Codemasters yarış oyunları saltanatımızı taçlandıracak ve bize tartışılmaz bir zafer kazandıracak."

Codemaster firmasının sahibi Chris Denning de "Şirketimizin başarısı ve yarış oyunları konusunda göstermiş olduğu ilerleme bizim bu mücadeleye oldukça hazır olduğumuzun bir göstergesidir" diye ekledi.

"Formula 1’in yeni yayılma hareketi ve Codemaster firmasının geçmişte ve günümüzde devam eden başarılarının birleşmesiyle spora karşı hem pistlerde hem de oyun ekranlarında gösterilen ilgiyi arttıracak."

Codemaster stüdyoları yeni oyunun hazırlıklarına, Sega firmasıyla anlaşması feshedilen yapımcılarla kadrosunu güçlendirerek başladı.

Proje üzerinde 350 mühendis çalışıyor. Şirket daha önce Collin McRae, Dirt ve daha sonra da Race Driver gibi oyunlarda başarıyla kullanmış olduğu sisteme benzer bir strateji uygulamayı düşünüyor.

 

 

 

 

 

“Formula 1'e Yeni Oyun Anlaşması” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir