Kategoriler
Formula1

A1GP, Ferrari Esaslı Yeni Aracının İlk Resmini Yayınladı

A1GP, gelecek Eylül ayında başlayacak olan seri için Ferrari tarafından üretilecek yeni aracın tasarımının ilk görüntüsünü ortaya çıkardı.

Organizatörler tarafından Cad çizimi yayınlanan 600 beygirlik V-8 motorlu araç, Cuma günü eski GP pilotu A1 yorumcusu John Watson tarafndan ilk alıştırmasını yapacak.

Şasi, F1 dünya şampiyonu F2004’ü temel alıyor ama yakın yarışma ve geçişe izin verecek özellikleri de içinde bulunduruyor.

Şasinin tasarımı, F2004’ün tasarımcısı Rory Byrne ve A1GP teknik sorumlusu John Travis tarafından denetlendi ve Ferrari motor uzmanı Jean-Jacques His ise motor sorumlusu oldu.

a1gp_2008_ferrari_f2007_173647849.jpg

A1GP Başkanı Tony Teixeira, yeni araç ile gelişim işlemlerinden memnun ve gelecek haftalarda yeni makinenin tanıtılmasını umuyor.

Tony Teixeira: "Herkes bu proje için çok heyecanlı ve yeni A1GP Ferrari’nin tekerleklerinin ilk dönüşünü görmek harika olacak."

"Açıkçası bizim hâlâ yapacak çok işimiz var. Bu sadece, yoğun gelişim ve test programına alınacak ilk adımdı. Ama şimdiye kadar yapılan ilerlemelerden çok memnunum. Bu alanlarda tecrübeli olan iyi tanınmış motor sporları şirketlerini kullanabilmekten dolayı şanslıyız."

"Programa uyduğumuz için mutluyum ve aracın resmi tanıtım tarihini yakın zamanda açıklayacağız."

“A1GP, Ferrari Esaslı Yeni Aracının İlk Resmini Yayınladı” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir