Kategoriler
Formula1

Singapur Gece Sürüş Zamanını Arttırıyor

Formula 1’in ilk gece yarışı Singapur için karanlıkta sürüş zamanı eksikliği konusundaki endişeler, zamanlardaki değişiklik ile giderilmeye çalışılıyor.

Bu cadde yarışı için orjinal program, hem gündüz hem de geceyi kapsıyordu. Her bir günün ilk antrenman seansları gündüz saatlerinde yapılacak ve sonrasında aktivite, karanlıkta devam edecek durumdaydı.

Ama gündüz seanslarının pilotlara ve takımlara yeni piste alışma fırsatı vermesine rağmen gece ortamında az sürüş yapma konusunda endişeler bulunuyordu.

Orjinal programa göre Cumartesi günkü sıralamalara kadar 1,5 saatlik sürüş imkânı bulunuyordu.

Bu sene başlarında Katar’da MotoGP yarışını izleyip düşüncelerini ifade eden Toro Rosso takımı menajeri Massimo Rivola’nın ilk olarak ortaya koyduğu bu endişeler, FIA ve takımlar arasında görüşmelerin başlamasına neden oldu.

Sonuç olarak hafta sonu programında bir düzeneleme geliyor.

F1 takımları geçen hafta sonu Türkiye’de son düzenleme ile ilgili bilgilendirildi ve bu programın tekrar değişmesi ihtimalinin de olmasına rağmen önemli kaynaklar, kullanılacak versiyonun bu olduğunu söylüyor.

Hafta sonunun yeni programı; (Yerel saate göre)

1. Antrenman  Cuma    19:00-20:30 
2. Antrenman  Cuma:    21:30-23:00 
3. Antrenman  Cumartesi 19:00-20:00 
Sıralama     Cumartesi 22:00-23:00 
Yarış        Pazar     20:00 

Programdaki değişikliğe rağmen bu durum takımlara bir başka güçlük çıkarak gibi duruyor, özellikle de Cuma günkü ilk antrenmanın bitimi ile ikincisinin arasındaki sadece 1 saatlik ara ile. Şu an kullanılan fark 2,5 saat.

Bunların yanı sıra Pilotlar Birliği, yarış öncesinde ortama alışmak için Perşembe günü bir çeşit alışma seansı için baskıda bulunablir. Ama bu talep edilmesi muhtemel olan sürüşlerin F1 aracı ile yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor

“Singapur Gece Sürüş Zamanını Arttırıyor” için 0 yanıt

ilk antrenmanda herhangi bir sorunla (vites kutusu vs..) karşılaşan pilot tam anlamıyla hapı yutacak. 1 saate tamiratın yapılamayacağı arızalarda pilot c.tesi günkü 1 saatlik antrenman hariç komple yabancı bir şekilde gece yarışı sıralamasına katılacak.

Fri 26 September 2008
Friday Practice 1 11:00 – 12:30
Friday Practice 2 15:00 – 16:30
Sat 27 September 2008
Saturday Practice 12:00 – 13:00
Qualifying 15:00
Sun 28 September 2008
Race 15:00

yukarıda yazan saatler türkiye saati mi yoksa singapur mu?

eğer singapur saatiyse türkiye saatiyle hangi saatlere denk geliyor açıklayabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir