Kategoriler
Formula1

FIA, Köpek Olayı İle İlgili Yaptırıma Gidebilir

FIA sözcüsü yaptığı açıklamada Yönetim Kurulunun İstanbul Park’ta yaşanan köpek kazasıyla ilgili inceleme yapacağını söyledi ve pist yönetiminin ceza alabileceğini işaret etti.

Bruno Senna, Formula 1 yarışı öncesi GP2 yarışında beyaz bir köpeğe çarpmış ve bunun sonucunda aracının sağ ön süspansiyonunda büyük hasar meydana gelmişti.

Bu kazanın ardından yine pistte bir köpek daha göründü ancak şans eseri başka bir facia yaşanmadan köpek dışarıya çıkarıldı.

FIA Yarış Direktörü kazanın ardından bu olayın önemli bir kural ihlali olduğunu söylemişti ve sözcü inceleme yapılacağını duyurdu.

Reuters’a konuşan sözcü "Böyle yeni bir pistte bu tarz bir olay nasıl yaşanır!" dedi.

İstanbul Park Pist yönetimini geçen sene Bernie Ecclestone almıştı.

 

 

“FIA, Köpek Olayı İle İlgili Yaptırıma Gidebilir” için 0 yanıt

ya köpeklerde merak etmişlerdin bu gürültü de neyin nesi diye bi bakmaya geldiler ne var yani bunda. köpeklerin biri hayatının en hızlı arabasını yakından görecem derken fazla yaklaşabilmiş. hayatına mal olmuş.

ben aslında padok alanında hamiltona nokia araç jarzı satmaya çalışan seyyar satıcıda olur diye bekliyordum :)) (ikinci ****** benim bulunduğun tribünün önünden geçti, bizde anlamını bilmeden köpeği alkışladık…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir