Kategoriler
Formula1

Di Grassi "Renault Monaco İçin İyi Durumda"

Renault’un test pilotu Lucas Di Grassi, bu hafta Paul Richard testlerinde aracın yüksek downforce ile testini yaptıktan sonra takımın Monaco’da rekabetçi olabileceğini söyledi.

Fernando Alonso geçtiğimiz günlerde, özellikle çekişteki eksiklikten dolayı Monaco için ümitsiz konuşsa da Di Grassi testlerin ardından olumluydu.

Autosport’a konuşan Brezilyalı "Son test ettiğimiz parçalar ile çok büyük gelişim gösterdiğimize inanıyorum. Araç iyi görünüyor ve bu yüzden öndekilere daha yakın olabileceğimizi düşünüyorum. Her iki aracımızda büyük puanlar için mücadele verebilir. Araç Barcelona’da olduğu gibi hızlı olacak."

"Türkiye’de o kadar güçlü olmayo beklemiyorduk ancak Fernando, Red Bull’u, Williams’ı ve diğerlerini geride bıraktı. Şimdi daha iyi görünüyoruz. Her zaman biraz süre kazanıyoruz." dedi.

Di Grassi, Renault ile çarşamba günü testlere katıldı ancak öğleden sonra yaşanan motor sorunu çalışmalara engel oldu ve öğleden sonra hızlı tur atamadı Brezilyalı sürücü.

Di Grassi "Testler iyiydi. Motor tam pist daha da iyi duruma gelirken iflas etti ve programımızı tamamlayamadık."

"Motor sorunu yaşamadan önce 146 tur attım. Gerçekten zamanlarla ilgilenmedik ve sadece yumuşak lastikleri kullandık, süper yumuşakları kullanmadık." dedi.

“Di Grassi "Renault Monaco İçin İyi Durumda"” için 0 yanıt

Bende RENAULT'dan Monaco'da oldukça iyi bir sonuç bekliyorum.Alonso her ne kadar konuşmayı bilmeyen biri olsada pistte oldukça iyi.Grassi'nin söyledikleri ile bu pilotaj gerçekten yüksek puanlar çıkarabilir.Bilindiği gibi Monaco yüksek hızın ikinci planda kaldığı bir pist.Kesinlikle daha iyi sonuçlar alacağız.

fernandoya inanmayın o bir yalancı(şaka tabi)bunu söylememin nedeni alonsonun karekteri gereği araç kötü demesi o sürpriz yapmayı seviyor ve kötü durumlardan ii sonuçlar çıkartıyor monaca ve kanada dan sonra pilot avantajıyla reno bmw i zorlar belkide geçer reno gerçekten yenilikçi bir takım ve çok önemli parçalar denedikleri besbelli inş bu sene zafer kazanıcaz

Bu sezon barcelona testlerinde büyük bir ilerleme kaydederek bmw nin arkasına yerleşen renault da gelişmeler tüm hızıyla devam ediyor bu ivmeyle sanırım kanadadan sonra podyum mücadelesi verir gibime geliyor. Renault sessiz ve derinden geliyor

konus lucas konusss cok sustuk artık konusma zamanı geliyooo fantastic fernando fantasticccccc alonso mutlaka ilk 3 takımın pilotlarıyla kapısacak monacoda son iki yılın da kazananı alonso ve R28 te artık iyi bir araç podyum için hiçbir engel yok hadi fernando kanıtla herkese efsaneliğini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir