Kategoriler
Formula1

Raikkonen, Monaco'da Sorunsuz Antrenman Umuyor

Şampiyona lideri Kimi Raikkonen, Monaco’da sorunsuz ilk antrenman gününün hafta sonunun geri kalanında güçlü olmalarında kendilerine yardımcı olacağını düşünüyor.

Ferrari pilotu şu ana kadar genellikle cuma günleri sorun yaşadı ve tek sorun yaşamadığı İspanya’da hafta sonunu domine etti.

Türkiye’de yine aynı şekilde cuma günü vites kutusu sorunu yaşadı ve hafta sonu takım arkadaşının performansına ayak uyduramadı.

Sıralamaların hayati önem taşıdığı Monaco’da Kimi Raikkonen ilk günü sorunsuz geçirmeyi umut ediyor.

Raikkonen "Eğer hafta sonu herşey düzgün çalışırsa aracı düzgün hazırlayabiliriz ancak şu ana kadar sorunsuz tek bir cuma günü geçirdim."

"Ve her şeyi deneyemediğiniz cuma günlerinde zararlı çıkıyorsunuz, bu yüzden Monaco’da ilk günün iyi olmasını ve böylece aracın iyi hazırlanmasını umuyorum." dedi.

Ferrari takımı geçen sene Monaco’da Mclaren ile yarışamamıştı ve genel görüş yine İngiliz takımın güçlü olacağı yönünde.

Ancak Fin pilot takımının bu tür pistlerde gelişim gösterdiğini ve bunu göstermek istediklerini söyledi.

Raikkonen "Kesinlikle geçen seneye göre gelişim gösterdik ve Monaco’da nerede olduğumuzu göreceğiz. Ancan bana göre o kadar kötü değildi. Araç içerisindeki duygularım oldukça iyiydi. Daha fazla çalışmalıyız ve sonra geçen seneki konumdamıyız göreceğiz." dedi.

“Raikkonen, Monaco'da Sorunsuz Antrenman Umuyor” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir