Kategoriler
Formula1

Haug "Şampiyonluk İçin Oyun Başladı"

Mercedes Motor Sporları Patronu Norbert Haug, Ferrari’nin üst üste 4 yarışı kazanmasına rağmen şampiyonluk mücadelesinin hâlâ açık olduğunu söyledi.

Türkiye’de Heikki Kovalainen az farkla ilk pole pozisyonunu kaçırırken Hamilton cesur bir strateji ile yarışı 2. sırada tamamlamıştı.

Yükselen performansa rağmen Mclaren ikilisi Felipe Massa’nın galibiyetine engel olamadı ve Ferrari hâlâ her iki şampiyonada da lider durumda.

Haug, Mclaren’in gösterdiği geliştirmeler ile Ferrari’yi durdurabileceklerini düşünüyor ve Ferrari’den Kimi Raikkonen’in geçen sene daha da geriden şampiyon olduğuna dikkat çekiyor.

Haug "Mclaren Mercedes mücadele gerektiren Barcelona ve İspanya’da, Malezya ve Bahreyn’e göre lidere daha fazla yaklaştı."

"Lewis 7, Heikki 21 puan geride."

"Geçen sene sezonun son bölümlerinde Kimi Raikkonen’in liderler ile farkı çok daha fazlaydı."

"Takım daha da gelişim göstermek zorunda ve herşey şu anda mümkün." dedi.

Geçen sene Raikkonen sezon ortasında 25 puan gerideydi ancak sezonun sonunda 1 puan ile şampiyon olmayı başardı.

Lewis Hamilton, Türkiye’de lastikteki endişelerden dolayı 3 pit stop stratejisi uyguladı ancak galibiyete ilk defa bu kadar yaklaştı uzun zaman sonra.

Haug, Mclaren’in radikal pit stratejisi ile kazanabilecek güce sahip olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

Haug "Lewis’in Türkiye’deki stratejisi gerekliydi çünkü sağ ön lastiğin dayanıklılığı konusunda endişeler vardı ancak bunun yanında bu stratejiui farketmek iyi bir deneyim oldu."

"Kağıda dökersek İstanbul’da 3 pit stratejisi dezavantaj ve trafiğe takılma riski de var."

"Ancak her türlü olumsuzluklara karşı Lewis’in hızı bunlarla başedecek seviyedeydi." dedi.

“Haug "Şampiyonluk İçin Oyun Başladı"” için 0 yanıt

monaco ve kanada yarışları için ferrari adına endişe duyuyorum.. hiç olmazsa birinden duble çıkarmalı… sonrası sorun yok… fransa, almanya, ingiltere, belçika…ispanya… tabi monza.. buralar ferrariden sorulur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir