Kategoriler
Formula1

Vettel Monaco'da 5 Sıra Cezası Alacak

Sebastian Vettel önümüzdeki Monaco GP’sinde yeni aracı kullanacak ancak bunun yanında da ceza alacak.

Vettel ve takım arkadaşı Bourdais sezonun ilk 5 yarışını STR2B aracı ile geride bıraktı ancak Toro Rosso önümüzdeki hafta Monaco’da yeni araç STR3’ü piste çıkaracak. Yeni araç yeni bir vites kutusu gerektirdiği için bu 5 sıra cezası anlamına geliyor.

Bourdais ise ceza almayacak çünkü o zaten son Türkiye yarışını tamamlayamamıştı.

Auto Motor Und Sport’a konuşan takım patronu Gerhard Berger cezayla ilgili "Monte Carlo bunun gibi bir cezayı isteyeceğiniz son yer." dedi.

“Vettel Monaco'da 5 Sıra Cezası Alacak” için 0 yanıt

eger yeni araçla Q3'ekalırlarsa vettel'e gerçekten yazık olur sezonun ilk 4 yarışı finish görmedi ama türkiye'de gördü ve yeni araçla yarışacağı monaco yarışında ceza aldı bence fia'nın bu aptalca kuraldan vazgeçmesi gerekiyor.

bişey farketmez sonuncu başlar büyük ihtimal ama Q2 e geçerse yazık olur. şunu da belirteyim bu tip takımlar için sene sonunda tamamladığı yarış bile önemli çünkü bir sıra milyon dolarlara bedel…

yeni aracı monte-carlo yarışında kullanacakları belli değil miydi? madem bu planlı idi vettel zaten puan alamadığı istanbuldaki yarışta takım yarıştan çekseydi onu, böylece ceza almadan monte-carlo yarışına başlayabilirdi vettel. şimdi bu piyangodan çıkmış gibi konuşmasına gerek yok takım patronunun. hiç kimse tamamlayabileceği yarıştan çekilmeyi istemez elbette ancak, ya onu seçeceklerdi, ya cezayı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir