Kategoriler
Formula1

Alonso "Briatore Babam Gibi"

Fernando Alonso bugün yaptığı açıklamada takım patronu Flavio Briatore’nin patronluğun yanında kendisi için babası gibi olduğunu söyledi.

2005 ve 2006’da şampiyonluk kazanmasının ardından Mclaren’e geçen ve yaşadığı anlaşmazlıklardan dolayı tekrar geri dönen İspanyol pilot Grazia dergisine yaptığı açıklamada "Ona minnettarım çünkü o bana 17 yaşımdan itibaren güvendi ve Formula 1’e getirdi."

"O sadece patron değil, hemen hemen babam gibi." dedi.

Alonso yaptığı röportajda ayrıca Formula 1 şampiyonu olmasına rağmen pist dışında normal bir insan gibi hayat sürdüğünü söyledi.

Alonso "Benim için önemli olan ailem ve arkadaşlarıma sadakatim. Ancak sıkılmıyorum, boş zamanlarımda tenis, bisiklet ve kayak gibi sporları yapıyorum. Ya da ailemle beraber rahatlıyorum." dedi.

Alonso ayrıca bir kaç sene önce ünlü olduğunda yeni hayata alışmada zorlandığını söyledi.

Alonso "Aniden gelen şöhret hayatımın bir anda istikrarını bozdu ancak bu başarının bedeliydi."

"Şimdi sistemleri benimsedim ve bu özel hayatımı sürdürmemi sağlıyor ve istediğim şey de bu. İsviçre’de özel hayata daha fazla saygı var." dedi.

“Alonso "Briatore Babam Gibi"” için 0 yanıt

Evet katılıyorum.Kesinlikle babası gibi.Aksi olsa idi kim bu kadar dırdırcı,patavatsız bir pilota dayanabilirdi ki ? Hem de üstün sürüş yeteneğine rağmen.

ALONSO bazen ilginç demeçler vererek renault f1 hayranlarını hayal kırıklığına uğratsada onun gerçek yeri reno dur. Orada sabredip şampiyonluklarına birkaç tane daha ekler ve efsaneler arasına adını yazdırır.Yeterki konsantresini bozmasın. Çünkü herkes yuvasında mutludur..

Fernandonun aklı varsa Renault da kalır.. 2003 te yarışmaya başladı 2005 te şampiyonluk geldi 2008de geri döndü seneye sampiyonluga oynar diyorum ben..

ben de bi alonso fanı olarak kal o zaman reno da diorum bu sene olmassa seneye oynarsın şampiyonluğa… bundan öncede öyle olmadı mı_?

alonsoyu alonso yapan renodur çoğu kişi ayrılması gerekli diyor ama reno alonsonun elinde tutmasa belkide hiç şampiyonluğu olmayan birisi olabilirdi şimdi araba yavaş diye ayrılması çok saçma olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir