Kategoriler
Formula1

Massa: "Monako Favori Pistim Değil"

Felipe Massa, sürmekten özellikle keyif aldığı bir pist olmadığını kabul etmesine rağmen Monte Carlo caddelerinde rekabetçi bir güçte olabileceğine inanıyor.

Brezilyalı pilot, o kadar pist arasından sadece Sakhir, Interlagos ve iki hafta önce ard arda 3. zaferini elde ettiği İstanbul Park gibi pistlerde kazanması nedeniyle eleştirilmişti.

Geçen sene Monako’da iki McLaren’in çok gerisinde 3.lük elde edene kadar Massa, önceki 4 yarışında bir çok büyük hata yapmıştı.

Massa, kıvrımlı ve dar Monako’nun caddelerinin kendisini heyecanlandıran bir pist olmadığını kabul ediyor ama bunun, orada iyi performans göstermeyeceği anlamına gelmediğini ifade ediyor.

Massa: “Benim favori pistlerimden biri olmadığnı kabul etmek zorundayım"

“Sürüş memnuniyeti açısından Türkiye, Bahreyn ve Barselona gibi hızlı akıcı pistleri tercih ederim. Ama bu, buradan güçlü olamayız anlamına gelmez."

“Mümkün olduğunca iyi hazırlanacağız ve mümkün olan en çok puanla eve döneme çalışacağız"

“Her zaman diğerlerinden daha fazla sevdiğiniz pisler olur. Ama bu, düşkün olmadığınız bu tip pistlerde rekabetçi olamazsınız anlamına gelmez"

Massa’nın son İstanbul Park zaferi, Kimi Raikkonen ile arasındaki puan farkını 7’ye indirdi.

Brezilyalı pilot, 2007’de McLaren’lerin çok gerisinde tamamlamasının ardından bu sene İtalyan akımın McLaren ile önde yer alacağını belirtti ama zor bir hafta sonu beklediğini ifade etti.

Massa: "Bu hafta sonu kolay bir yarış olmayacak ve McLaren’in her zamanki gibi güçlü olmasını bekleyebiliriz. Buna rağmen bizim de tempoda olabileceğimizi düşünüyorum"

“Ama Perşembe günü neler olacağını bekleyip görmemiz gerkiyor. Çünkü, kendimizden ve karşımızdakilerden neler bekleyebileceğimizi söylemek zor"

“Monako türü (Paul) Ricard’ın kısa pistinde sürüş yapmış olmamıza rağmen, o gerçek şey değildi"

“Monako tekil bir yer ve tam olarak aynı pist karakterlerini yeniden yaratmak zor. Bu yüzden hafta sonuna giderken bazı bilinmeyenler mevcut"

“Genel olarak Scuderia’nın, bu yarıştan 12 ay öncekine göre daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum"

“Massa: "Monako Favori Pistim Değil"” için 0 yanıt

yağmur yağar, tüm takımlar kaza yapar Bourdais kazanır. böyle şeyler normal yarışlarda şaçma ama Monacoda mümkün şeyler.

f1 i sadece 2-3 pilot çevresinde görmeyin. bu pisstte herkesin biraz şansı var ne olacağı belli olmaz.ama massa burda 1. olsun şampiyon olmaması için hiçbir sebebi kalmaz.

Eğer mclarenler kazanamıyacaklarsa..Bütün kalbimle massanın kazanmasını isterimm ve sonra burdakileride görmek isterim…

massa yı sevmeme ragmen belli bir yere yerleşir ondan sonra arıza olmaz ise yada hata yapmazsa sonunuda öyle bitirir.

yeni kuralları da göz önüne alalım bencee. araçtan çok pilotları konuşmak lazım. neden burda kubica ya da heidfeld birinci olmasın. ya da alonso daha önce 2 kez kazandı burayı. onu da hesaba katıp görmek lazım. hava koşullarının ne olduğu belli değil. bence heyecanlı ve bol olaylı bir yarış olacak. massa nın kimi kadar şansı yok. kendiside aslında bunu ima etmiş.

ferrari geçen yıla nazaran daha iyi olacak burası kesin ancak McLaren ın burda ferrariden yavaş kalması için geçen yıldan gerilemiş olması lazım oda zor biraz, sonuçta burası monaco, favori gösterirsiniz ama sonuç tahmin etmek diğer pistlere göre çok zor. monaco sakat bi yer 🙂

doğru,herkesin daha çok sürüş zevki aldığı pistler vardır…zaten monaco da yarış pisti değilki.seyir zevki de yok.zenginler için tasarlanmış bir oranizasyon.öyle olmasa böylesine güçlü araçların gerçek pist değil de caddelerde sokaklarda işi ne?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir