Kategoriler
Formula1

Rosberg: "Antrenman Seansı Lastikler Yüzünden Zorlu Geçti"

Rosberg günü seansın en hızlısı Button’ın 0,372 saniye ardında üçüncü olarak tamamladı ve pazar günkü yarışta beliryleyici faktörün lastik kullanımı olacağının altını çizdi.

“Lastikler kış testlerine göre çok daha farklıydı ve bugün aracı sıralama turları ve daha da önemlisi yarış için doğru bir yerde görebilmemiz açısından bizi çok zorlayan bir gün oldu.”

“Lastikler açısından nerede olduğumuzu bilmiyorum. Topladığımız verileri gözden geçireceğiz. Burada lastik kullanımı çok kritik olacak.”

Schumacher hafta boyunca Pirelli hamurlarını eleştirdi ve takımın ana sorunu olarak lastikleri işaret etti.

Schumacher seansı Button’ın 0,681 saniye gerisinde bitirdi ama kendisinin sıralama turlarından daha çok yarışa odaklandığı biliniyor.

Lastik aşınmaları için ise “Bu bir düello. Daha fazla veri toplamalı ve diğer çocuklara göre neler yaptığımızı daha iyi analiz etmeliyiz.”

“4 hamura sahibiz ve bu herkes için aynı.”

“Rosberg: "Antrenman Seansı Lastikler Yüzünden Zorlu Geçti"” için 0 yanıt

Lastikler hakkında Schumacherin eleştirilerine karşılık bence sorun değil havalarındaydın ne oldu?Rakiplik,rekabet hırsı iliklerinize öyle işlemiş ki doğruyu söyleyene bile destek vermekten acizsiniz.No problem ayakları yapanlar hele bi gerilere düşmeye,çırpınmaya başlasınlar lastiklerin en baş eleştirmeni olacaklardır.' Beter olun' hakettikleri şey bu işte

Bugün demeç veren pilotların hepsi lastiklerden bahsetmiş, weber q3 de tur atmayacak takımlar olacak demiş, buton sert lastiklerden hamilton yumuşaklardan şikayetci.
Ama nedense kimse Schumiye destek vermiyor bu konuda.
Umarım o lastikler başlarına dert olur nediyim artık!!!

Sanki lastik koruma yarışı…lastikleri anlama, lastikleri koruma, lastik aşınması, lastik yönetimi, lastik verileri, lastik…vs vs…ben böyle işin!

Lastik aşınmasını ne zaman çözeceksiniz, Schumacher yarışmayı bırakınca mı ? Hiçbir beklentim kalmadı artık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir