Kategoriler
Formula1

Ferrari, Gizlice BMW'nin Pit Stoplarını Kaydetti

Son ortaya çıkan haber casusluk olarak küçük boyutta ancak yine de dikkat edilmesi gereken bir konu gibi görünüyor.

Son çıkan haberlere göre Ferrari takımı BMW’nin pit stoplarından oldukça etilenmiş ve son test günlerinde BMW’nin pit stoplarını videoya kaydetmiş gizli şekilde.

BMW Sauber’in pit stop zamanlarından yaklaşık 1 sn yavaş kaldığını düşünen Ferrari, test seanslarında BMW’nin pit stoplarını görüntülemesi için Rai ve Sky televizyonları ile anlaştı haberlere göre.

Bild’e konuşan BMW Motor Sporları Patronu Mario Theissen "Eğer Ferrari bizi değerlendiriyorsa bunu iltifat olarak algılarız." dedi.

Ancak düşüncelere göre BMW Sauber’in pit stoplarda daha az kalması yakıt almasıyla alakalı. BMW Sauber F1.08’in rakiplerine oranla daha az yakıt harcadığı tahmin ediliyor.

Habere göre Mclaren’in pit stopları BMW’den yaklaşık 2 sn daha yavaş.

BMW’nin Takım Menajeri Beat Zehnder ise Blick’e yaptığı açıklamada "Hızlı çalışanlarımızdan dolayı çok gururluyuz." dedi.

“Ferrari, Gizlice BMW'nin Pit Stoplarını Kaydetti” için 0 yanıt

BMW pitlerde en hızlı takım. İspanyada pitte kalma sürelerinde fark atmışlardı. Ayrıca bunun casuslukla bir ilgisi yok. Casusluk diyen arkadaşlar takımların tuttuğu fotoğrafçılardan habersizler sanırım. Bu fotoğrafçılar tüm pistleri takımla gezer işleride diğer otomobillerin yakından yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını çekmek.

Schumi de podyuma çıktığı zaman rakip arabaları uzun süre incelerdi. Adamı bazen zorla tartıya götürürlerdi. O da casusluk o zaman:P

bmw'nin az yakıt harcaması hava benzin karışımındaki ayarlarından olabilir. bu durum yakıtın verimliliğini etkiler ve performansı arttırır veya azaltır. mclaren ve ferrari bu karışımı performans yönünde ayarlamış olabilir. dolayısıyla fazla benzin harcıyor olabilirler.

Benzin dolum suresi cok cok kisa olmadigi surece pit calisanlarinin hizi birsey etkilemez. Araclar pit calisanlarini beklemiyor ki, benzin dolumunun bitmesini bekliyorlar.. Birde gozler onunde olan sey nasil casusluk olur ki arkadaslar..

Benimde dikkatimi çekti hızlılar gerçekten.mclaren yavas pit stoplarda.ama mclarende az yakıt harcıyor diye biliyorum .tabi bunlar ile ilgili veri yoktur heralde

takımlar birbirlerinin kullandığı parçaları kopya edip kullanıyorlar eskiden beridir bu böyle, videoya çeksen ne olur çekmesen ne olur..haberin bilinmeyen detayları varsa bilemem, çokta önemli gelmedi bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir