Kategoriler
Formula1

Sato, Bir Şekilde F1'e Dönmek İstiyor

Takum Sato, Super Aguri’nin çekilmesine rağmen bir şekilde Formula 1’e dönmeye kararlı olduğunu söyledi.

Super Aguri’nin çekildiğini açıklaması ile Takuma Sato ve Anthony Davidson koltuksuz kaldılar.

Sürekli Honda yetkilileri ile görüşmeleri sürdüren 31 yaşındaki Japon pilot dönmekte çok istekli olduğunu belirtti.

Sato "Henüz bir plan yok. Boş bir sayfa. Honda’nın benimle ilgili kalmak istediğini hissettim ancak bu F1 projesi de olmayabilir."

"Kendi fikirlerim var ve Hiroshi Oshima ile görüşmeye gitmeden ona fikirlerimi anlattım ancak onu yüz yüze de görmek istedim."

"En iyi performansımı gösterebileceğime inanıyorum. Aguri ile neler yapabileceğimi kanıtladım. Hâlâ rekabetçiyim ve F1’e gelmek için uğraşıyorum." dedi.

Japon pilot 2009’a kadar bekleyebileceğini söyledi ve ilerisinde F1 koltuğu olasılığı olursa test pilotluğunu hemen kabul edebileceğini belirtti.

Sato "Eğer fırsat varsa hemen yarışmak isterim. Ancak 2009 daha iyi bir seçenek ve bekleyebilirim."

"Acele karar vermek istemiyorum. Uygun bir fırsat istiyorum ve eğer testler 2009 için gerekliyse testlere de hazırım." dedi.

Sato ayrıca Renault hakkında çıkan söylentileri yalanladı.

Sato "Pilot olarak böyle söylentileri hoş karşılarım. Sanırım geçen sene bu zamanlarda Toyota’da Ralf Schumacher’in yerine geçiyordum. Hazır olduğumda size haber vereceğim." dedi.

“Sato, Bir Şekilde F1'e Dönmek İstiyor” için 0 yanıt

valla sato oyle yada bole bence ıyı pılot.reno ya gecmesını bende cok ısterım.f1 de yarısan pılotlarda olması gereken en buyuk krıterlerden bırı gozu kara ve cesur olmak var.bunlar sato da fazlasıyla var.orta veya ıyı takımlarda super ıs yapar bence.ve bır cok pılottan daha ıyı performans gosterır.honda beklenmıyecek kadar kotu son yıllarda.bır cok pılotu harcadı.ılk geldıgı yıllarda button f1 ın yenı starı dıye lanse edıldı ama hondanın kotu gıdısı buttonu oldugu gıbı satoyuda bıtırdı.bu kadar kotu performansa ragmen sato nun ısmı cok duyuluyorsa ıyı pılottur ve ıyı bır takımda cok ıyı ısler basarabılır.ınsallah f1 e ıyı bır takımla doner!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir