Kategoriler
Formula1

Mclaren Şanssız Kovalainen'i Övdü

Mclaren F1 CEO’su Martin Whitmarsh, Monaco’da şanssız olan Heikki Kovalainen’in pist üzerinde verdiği cevabı övdü.

Kovalainen aracında elektronik sorun yaşanması üzerine yarışa gridin sonundan başladı ve yağmur ve trafiğin içerinde yükselmede zorlandı.

Takım arkadaşı Hamilton galibiyet alırken o ancak 8.lik ile yetinmek zorunda kaldı.

Whitmarsh "Bu(en hızlı 2. tur) yoruma değer çünkü ilginç puanlar için mücadele ediyorsanız her zaman odak ve motivasyonunuzu korumak kolay değil."

"Onun yaklaşımı fantastikti."

"Yol temizken burada ne kadar hızlı olabileceğini gösterdi." dedi.

Kovalainen ayrıca son güvenlik aracı periyodunda güvenlik aracının arkasından daha önce gitmesine izin verilseydi daha da iyi sonuç alabilirdi takıma göre.

Whitmarsh "O, Adrian’ın arkasında 1 tur gerideydi ve kurallar izin verdiği için onun Adrian’ı geçip kaybettiği zamanı geri kazanabilip kazanamayacağını sorduk FIA’ya."

"Geçmesine izin verildi ancak daha sonra yarış başladı. "

"Zorlamaya devam etti ve değerli puan kazandı. Her şeye rağmen fantastik bir iş çıkardı." dedi.

Whitmarsh ayrıca küçük bir teknik sorunun startta kendileri için problem çıkardığını söyledi.

Whitmarsh "Araç içerisindeki monitörle ilgili küçük bir yazılım sorunuydu ancak bunu incelememiz lazım."

"Direksiyonu değiştirdik, sistemi sıfırladık ve devam ettirdik." dedi.

“Mclaren Şanssız Kovalainen'i Övdü” için 0 yanıt

walla bi ferrari olarak heikki ye üzülüyorum acıkcası.
ii bi pilot ama henüz genç olmasının ve şansızlıkların getirdiği etkiyle gercek performansını gösteremedi. hamilton yerine daha cok onla mücadele etmemizi isterdim..

herkes gerçek kovalainen i yakında görecek. bence çok sağlam bir karekteri ve sağlam bir yeteneği var. eğer şans biraz yanında olursa kalitesini gösterecek kesinlikle hamiltonla kapışacak bir yeteneği var kesinilkle hamiltonın geresinde kalmaz göster artık kendini heikki çok bekletme bizi

2.güvenlik aracı girdiğinde, yanılmıyorsam heidfeld ve kovalainen, kimi'nin önündeydiler. ve diğer tur yiyen pilotlara kaybedilen turlarını telafi etmek için süre verildiğinde neden bu 2 pilot uzun süre bekledikten sonra güvenlik aracını geçtiler. geçtikten kısa bir süre sonrada güvenlik aracı çıktı. bu 2 pilot konvoyun tam arkasına dahil olamamışlardı, zaten dahil olmuş olsalardı, kimi kanadını değiştirdikten sonra kova.e bu kadar yaklaşamazdı sanırım. burada hata kimde acaba?

bencede mclarende finlandiyalı pilot olunca şansızlık yakasını bırakmıyor lanet gibi yani bence heikki şampiyonluğu ne yazık ki mclarende yaşayamıyacak 🙁

bence geleceğin şampiyonu heikki olacak.eğer şanssızlık yakasını bırakmasaydı o da simdi şampiyonluk potasındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir