Kategoriler
Formula1

De la Rosa: "McLaren Gelişmeyi Sürdürmek Zorunda"

McLaren’in test plotu Pedro de la Rosa, geçen sene olanların bir benzeri yaşamak istemiyorsa takımının rahatlamaması gerektiğini söyledi.

2007 sezonunda McLaren pilotu Lewis Hamilton, 17 puan farkı son iki yarışta koruyamamış ve Kimi Raikkonen şampiyonluğa ulaşmıştı.

Geçen hafta Monako’daki zaferiyle Hamilton yine şampiyona liderliği konumuna yükselmiş durumda.

De la Rosa, şampiyonluk mücadelesinde istikrarın kilit nokta olduğuna ve McLaren’in rahatlamayıp gelişmeye devam etmesi gerektiğine inanıyor.

De la Rosa: "Hamilton kendine çok güveniyor ve eğer 15 defa ard arda podyum sözünü yerine getirirse, şampiyonluğu kazanabilir."

"Altı yarıştan ikisini kazandık ve 2007’de büyük ölçüde bizi yendikleri pistlerde Ferrari’ye yakın olduk. Ama aracı geliştirmeye devam etmeliyiz. Çünkü şampiyona çok uzun. Zaten geçen sene bir puan fark ile kaybettik"

İspanyol pilot ayrıca, McLaren’den ayrılıp Renault’a dönen Fernando Alonso’yu özlediğini kabul etti.

Alonso şu anda ön gruba yaklaşmakta sıkıntı yaşıyor ve bu sezon şimdiye kadar sadece 9 puan alabildi.

Buna rağmen de la Rosa, vatandaşını övdü ve Renault’u sürüklediğini ifade etti.

De la Rosa: "FErnando, R28’i ilk 10’a sokuyor. Araç aslında orada değil. Eğer süspansiyonlarda çok ilerleme kaydederlerse bir podyum alabilirler. Yapmasını dilerim. Onu çok sakin görüyorum ama rekabetçi olmayan bir araca sahip olmaktan daha kötü bir şey olamaz"

"Tabii ki iki dünya şampiyonluğu bulunan birine sahip olmadığınızda bunu hissedersiniz. Ve kişisel olarak bunu daha çok hissediyorum. Çünkü, onunla her zaman iyi bir ilişkim olmuştur. Ama geri bakmak gibi bir durum yok ve geçen sene benim için çok geride. Onu özlüyorum ama takımın çlışma şeklinden memnunum"

“De la Rosa: "McLaren Gelişmeyi Sürdürmek Zorunda"” için 0 yanıt

alonzo f1 için çok klas bir sürücü yavaş bir arabada görmek kahrediyo insanı umarım reno cözüm bulabilir

Mclaren iki hızlı pilota sahip.Tek sorun yeterli tecrübe yok.Gelecek sezonda bu pilotlar yenilmez olacaklardır eminim.

De la rosa birşey demiş dikkatinizi çekerimm..Mclaren ferrarinin güçlü olduğu pistlerde ferrariye çok yakın…Aynı şekilde ferraride mclarenin güçlü olduğu pistlerde mclarene çok yakın…

rekabetçi olmayan bir araca sahip olmaktan daha kötü bir şey var bence. oda f1 de hiçbir araçla yarışamıyo olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir