Kategoriler
Formula1

Hamilton Kanada'da Tekrar Kazanmayı Amaçlıyor

Lewis Hamilton, geçen sene Formula 1’deki ilk yarışını kazandığı Kanada’da zaferini tekrarlama niyetinde.

İngiliz pilot, Monako’daki zaferin ardından Montreal’e şampiyona lideri olarak gidecek.

McLaren pilotu, burada aldığı ilk sıralama birinciliği ve ilk yarış galibiyetini alması sebebiyle harika anılara sahip olduğunu ifade etti ve bunu bu sene de tekrarlamak istediğini söyledi.

Hamilton: "Gilles Villeneuve pisti, favori pistlerimden biri ve orada geçen sene ilk yarış galibiyetimi takiben benim için çok özel bir yer. Umarım bu sene de orada yine hızlı olacağım"

"Kanada’da geçen sene, hayatımın en büyük hünerlerinden biriydi, ilk sıralama birinciliği ve Formula 1’deki ilk yarış galibiyeti inanılmazdı, daha da fazlası McLaren ile olmasıydı"

"Tekrar orada olup aynısını yapmak harika olacaktır. Biz de bunu başarmak için sıkı bir şekilde çalışıyoruz"

"O günden sonra çok olgunkaştığımı düşünüyorum. Bir pilot olarak daha güçlü bir şekilde geliştiğimi ve takıma daha yakın hale geldiğimi düşünüyorum"

Bu sene şimdiye kadar iki yarış kazanan Hamilton, Ferrari pilotu Kimi Raikkonen’in 3 puan önünde şampiyona lideri.

Takım arkadaşı Heikki Kovalainen de, İspanya, Türkiye ve Monte Karlo’daki ard arda geçen talihsiz yarışın ardından Kana’da olumlu bir sonuç almayı hedefliyor.

Fin pilot, son 3 yarışında sadece 1 paun alabildi.

Kovalainen: "Takımla birlikte iyi bir sonuç almak için Montreal’e gidiyorum. Son bir kaç yarış, bazı nedenlerden dolayı oldukça zor geçti. Ama her zaman aracın hızlı olduğunu biliyorduk ve şimdi bunu gösterebileceğimi umuyorum"

Ve Kovalainen, McLaren’in Kanada’da tekrar güçlü olacağını belirtti.

Kovalainen: "Lewis geçen sene orada kazandı ve aracın bu sene de hızlı olacağını düşünüyor ve umuyorum"

“Hamilton Kanada'da Tekrar Kazanmayı Amaçlıyor” için 0 yanıt

Valla biz burda şuan için iki pilotunda aracın hakkını verip vermemesinden bahsediyoruzz (konuyuda siz açtınız)… hala şuan için puanın önemli olmadığını soylüyorsunuzz bizde biliyoruzzz puan farkının şu an için önemli olmadığını(kapanabilir açıladabilir)..Bariz bir şekilde daha hızlı olan ferrari mclarenin gerisinde… şimdi burda aracın hakkını kim veriyo Kimimi? hamiltonmu?…saygılar..

Bu yıl geçen seneki gibi bir olay olmayacağı için önemli.Kazanmakla kazandırılmak arasında fark var onuda unutmamak lazım.her sene aynısı olmayacağına göre siz hamilton dan önce massa dan korkun.

demekki bilmio ugur arkadasım.. eğer o puan tablosu "şuanda" bahsettiğin kadar önemli olsaydı Kimi gecen sene şampiyon olamazdı.. sende bunu biliyosun dimi ?

kimi arabanın hakkını veremioo yanii öylemiii haha 🙂 neyseee.. ayrıca hamilton amaçlasınn kazanmayı doğal bişe her pilot kazanmak ister görcez onuu 😉

Evet hatta daha neler neler dedi Hamilton Ferrari hakkında ama buraya yazmamışlar sansüre takılmış. Durum vahim yani.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir