Kategoriler
Formula1

Kısa Kısa: Schumi Yine Düştü; Gene Hafif Yaralandı

Michael Schumacher, kendisinin yeni hobisi yarı profesyonel motosiklet yarışında tekrar düştü.

Formula 1’de rekorların sahibi 91 yarış galibi efsane pilot, IDM’de yarışlarına devam etti ve Nurburgring’de piste çıktı.

Ama gridde 25. sıradan yarışa başlayan 39 yaşındaki pilot ilk yarışta 22. olarak ilk yarışını tamamladı. 2. yarışta ise 17.liğe kadar mücadele etti ve 11 turda düşmesi sonucunda yarışı tamamlama başarısını yakalayamadı.

Alman basınındaki haberlere göre Schumacher herhangi bir yara almadı.

Schumacher: "Tamamiyle iyiyim. Benim hatamdı ve utanç vericiydi. Çünkü bu yarış, çok fazla eğlenceliydi"

"17.lik, benim için kesinlikle harika olacaktı"

Image Image Image Image Image Image Image Image

—-

Ferrari ile ilgili isimlerden bir diğeri, İtalyan takımın test pilotu Marc Gene, gelecek Le Mans 24 saat etkinliği için testler sırasında Pazar günü büyük bir kazanın ardından hafif şekilde yaralanarak çıktı.

Ünlü yarışta 1997 F1 dünya şampiyonu Jacques Villeneuve’yle takım arkadaşı olacak 34 yaşındaki İspanyol pilot, Peugeot spor aracının kontrolünü kaybetti ve arkasını bir bariyere çarptı.

Araç hurdaya döndü ve Gene’ye ilk müdehala pistin tıbbi ekipleri tarafından yapıldı. Ardından da kontroller için hastaneye nakledildi.

İspanyol pilotun ayak parmağı çatladı ve dirseği zedelendi. Gene, Haziran sonlarındaki yarış için iyi duruma gelmesi gerekiyor.

“Kısa Kısa: Schumi Yine Düştü; Gene Hafif Yaralandı” için 0 yanıt

Kıyamam yaa nasıl üzülmüşşş:)))) senin ne işin olurr schumimm yaa motosiklet yarıslarıylaa niye bıraktınki sanki f1 i madem yarısmadan duramayacaksın:(( sanki zayıflamıss yaa oyy oyyy cok özlemişimm ben senii yaaa:((((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir