Kategoriler
Formula1

Hamilton: "Tatile Galibiyetle Girmek Güzel"

İngiliz pilot, Hungaroring’de kendisinin bu sezon 2. galibiyetini aldı ve Alonso ile farkı 62’den 47’ye indirdi.

Hamilton: “Bu hafta sonu gösterdi ki hâlâ daha her şey ortada. Fernando’dan yeteri kadar puan alamadım (ama) bu şekilde performans göstermeye devam edebilirsek, yakalayabiliriz.”

“İstikrara ihtiyacımız var. Aracı hâlâ birçok alanda geliştirmeliyiz. Eminim bunu yapabiliriz.”

McLaren pilotu, yaz tatili öncesinde podyumun zirvesine geri dönmenin psikolojik faydasının olduğunu belirtti.

Hamilton: “Yaz tatiline, galibiyetle girmek güzel. Harika bir duygu. Yaz tatilini nasıl idare edeceğim çok ama çok önemli olacak.”

“Hâlâ yapılması gereken işlerimizin olduğu açık. Bu galibiyetten iyi kazanımlar alabiliriz ama yapacağımız çok işin olduğunu da unutmamalıyız”

Hamilton ayrıca Macaristan’da yarışa ilk sıradan başladığı için Lotus pilotlarını geride bıraktığını ifade etti.

Hamilton: “Bu adamlar hızlı. Sıralamayı önde bitirdikleri zaman onları geçmek imkânsız.”

Yoğun baskı altında damalı bayrağı en önde geçen İngiliz pilot, durumu idare ediş şeklinden de memnun kaldı.

Hamilton: “Bu şekilde Romain (Grosjean) ve Kimi (Raikkonen) gibi büyük pilotlar tarafından oluşturulan yoğun baskı varken kazanınca, aklınızın başında olması gereken günlerden birisidir. Kendimi harika hissediyorum. Çünkü takım çekinmedi; ben de öyle”

“Gerçekten o kadar yakın olmadı. Belli virajlarda yakınlaşmalarına izin verdim. Böylece lastiklerinde sorun yaşayabilirlerdi. Sadece son sektörde hızımı korumaya çalıştım. Yani son 3 virajda yeteri kadar büyük farka sahiptim.”

“Hamilton: "Tatile Galibiyetle Girmek Güzel"” için 0 yanıt

aslında haklısın, bende de eski heyecan kalmadı, nerde hakkinenli günler, artık öylesine izliyorum, nasıl olsa şampiyonluk hayal diyorum.

bu şekilde şansızlıklar herkesin basına gelebiliyo sadce mclarenin diil ama sürekli biz dert yanıyoruz şanssz die ama artık sıkıldım yıllardım 1 tanecik son virajda kazanılan şampiyonluk dışında bişi kazanamamaktan hep bi umut bekliorm yılı domine etmeyi önce raikkonenle sora hamiltonla ama olmadı bi türlü ve hep bişiye bağladık.tabi bu arada yıllarca ferrari domine etti sora artık sıra bizde derken bi anda brawn gp derken bide redbull çıktı ortaya bizbi türlü o beklenen üstünlüğümüzü kabul ettiremiyorz ve hep kaybettiğimzde yok son turda raikkonenin amartisorü kırıldı yok pitte hata yaptık yok motor patladı raikkonen bunu demek istedim sadece

artık sürekli pilotlara şanssızsn demekten bıktım yıllarca raikkonen için mclarende çok sanssızdı işte şampiyonlukları kaçırdık dedik ama artık bence bu şanssızlık diil suç takımda.ayrıca son 1999dan sora aldıgımız tek şampiyonluk olan 2008de inanılmaz bi şansla kazandıgımızda unutmayalım

Galibyet hediyesi güzel idi.

artık şu sözleşmeyi de imzalayıp şampiyonaya %100 odaklanmalı.

Hamilton ilk yıllarından sonra durağan bir kariyer geçirdi. Bunda aracın durumu da etkiliydi. Ama özellikle bu sezon neredeyse hatasız yarışıyor 2 kez yarış dışı kaldı 2'side kendi hatası değildi. Tecrübede böyle birşey işte. Yaptığın hataların sonuçlarını görüyorsun ve onlarla tekrar karşlaştığında neyi yapıp yapmayacağını öğreniyorsun. Kanada'da ve Burada güzel bir şekilde kazandı. Şu bir gerçek Hamilton zaferin kokusuna aldımı tamamdır. Onu geçmek imkansıza ulaşıyor.

"Gerçekten o kadar yakın olmadı. Belli virajlarda yakınlaşmalarına izin verdim. Böylece lastiklerinde sorun yaşayabilirlerdi. Sadece son sektörde hızımı korumaya çalıştım. Yani son 3 virajda yeteri kadar büyük farka sahiptim."

Lewis çok hızlı ve agresif bir pilot olarak başladı f1 e.Ya hep ya hiç dercesine sürüyordu,artık hızına tecrübesini de katıyor.McLaren rekabetçi bir araç verdiği sürece Lewis i daha bekleyen çok zaferler var.

"Gerçekten o kadar yakın olmadı. Belli virajlarda yakınlaşmalarına izin verdim. Böylece lastiklerinde sorun yaşayabilirlerdi. Sadece son sektörde hızımı korumaya çalıştım. Yani son 3 virajda yeteri kadar büyük farka sahiptim."

Tüm yarışın hikayesi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir